PLBiH: Adilović u 92. minutu srušio Slaviju

Komšijski derbi između Slavije i Želje bio je blizu podjele bodova, ali je Eldin Adilović u sudijskoj nadoknadi donio pobjedu gostima - 1:2 (1:0).

PLBiH: Adilović u 92. minutu srušio Slaviju Izvor: MONDO

Fudbaleri Slavije ne znaju da igraju protiv Željezničara! U posljednjih devet mečeva nisu osvojili ni boda, iako su u nedjelju u Istočnom Sarajevu u 20. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine zaslužili najmanje remi po prikazanoj igri i stvorenim šansama.

"Sokolovi" su stekli minimalnu prednost u 31. minutu kad je Zoran Kokot poslije povratne lopte Dejana Raševića s desetak metara poslao loptu pod prečku Marijana Antolovića - 1:0.

U prvih 45 minuta nije bilo previše zanimljivo, ali je u nastavku sve prštalo od šansi na obje strane, ali je iskorištena jedna u 75. minutu i to gostiju sa Grbavice.

Centrirao je Elvir Čolić a lopta je pala na tri metra od mreže "sokolova" što je pospremio Armin Hodžić za 1:1.

Napadali su izabranici Amara Osima u posljednjih 15 minuta želeći da sačuvaju najmanje četiri boda prednosti pred Sarajevom, koje je ostvarilo minimalnu pobjedu u Gabeli protiv GOŠK-a (0:2), ali se činilo da će domaćin ipak osvojiti prvi bod u posljednjih devet duela sa Željom.

Ali tako nije mislio najbolji strijelac Želje Eldin Adilović, koji je nebeskim skokom i još boljim udarcem glavom s desetak metara pogodio mrežu Ratomira Dujkovića. Golman Slavije je samo pogledom ispratio let lopte ka mreži - 1:2, za veliko slavlje gostiju sa Grbavice.

Gosti su slavili i u preostale dvije utakmice nedjeljnog programa 20. kola.

Sarajevo je uknjižilo tri boda u Gabeli pogocima Emira Hadžića i Muhameda Džakmića poslije kojih je ostalo u trci za Željom, dok je Zvijezda iznenadila Zrinjski u Mostaru i slavila rezultatom 2:1.

Gosti iz Gradačca su poveli u 52. minutu golom Jasmina Bogdanovića, 17 minuta prije kraja iz jedanaesterca je izjednačio Pero Stojkić, da bi tri boda Zvijezdi u borbi za opstanak donio Senegalac Sekuba Dijata u 83. minutu.