Preokret Čelsija, Liverpul bez Evrope

Sanderlend poveo pa izgubio na Stamford Bridžu, uz srećan gol Ivanovića. Vest Hem odolio na Enfildu, Sise srušio Fulam u 93. minutu.

Preokret Čelsija, Liverpul bez Evrope  Izvor: MONDO

Srećan i spretan potez Branislava Ivanovića u 55. minutu odlučio je utakmicu 32. kola Premijer lige između Čelsija i Sanderlenda, na čijoj klupi je debitovao Paolo di Kanio - 2:1.

Prije toga je na obe strane viđen po jedan autogol, da bi kapiten reprezentacije Srbije petom, okrenut leđima, skrenuo šut Davida Luiza u donji lijevi ugao i donio "plavcima" vrijedna tri boda.

Čelsi je iskoristio remi Totenhema sa Evertonom (2:2) da se vrati na treću poziciju, sa jednakim brojem bodova, ali i utakmicom manje od ekipe Andrea Viljaš Boaša.

Šest kola prije kraja, jasno je da će se za plasman u Ligu šampiona i jedno mjesto u kvalifikacijama boriti Čelsi, Totenhem i Arsenal, a teoretske šanse ima i Everton.

Liverpul je dobrim rezultatima u posljednje vrijeme probudio nadu da će iduće jeseni igrati makar Ligu Evrope, međutim, remi sa Vest Hemom (0:0) najvjerovatnije je isključio tu opciju.

Luis Suarez propustio je najbolje prilike za domaći tim, mada je Vest Hem preko Džeka Kolisona ima šansu utakmice u finišu. Njegov udarac je sa gol-linije izbio Lukaš Leiva.

Neviđeno slavlje na nekadašnjem Sent Džejms Parku u Njukaslu omogućio je golom u 93. minutu Papis Sise. "Svrake" su pobijedile Fulam minimalnim rezultatom i pobjegle od najugroženijih ekipa čak na 13. poziciju.

Najugroženiji su Reding i Kvins Park Rendžers, a trećeg putnika u Čempionšip trebalo bi tražiti između Vigana, Sanderlenda, Aston Vile, Stouka, Noriča...