PRIMERA: Sevilja slavi Negreda

Ekipa iz Andaluzije kod kuće pobijedila Atletik Bilbao 2:1. Alvaro Negredo dvostruki strijelac.

PRIMERA: Sevilja slavi Negreda Izvor: MONDO

Pobjedom nad gostima iz Baskije, Sevilja se primakla gornjem dijelu tabele.

Činilo se da će Andalužani mnogo lakše srušiti goste pošto su poveli već u 4. minutu. Međutim, Atletik se nikako nije predavao, igrajući do kraja čvrsto i angažovano, pa je zasluženo poravnao rezultat desetak minuta poslije odmora.

U odličnoj utakmici i otvorenoj igri gosti su bili nadomak osvajanja boda, ali je njihova nadanja srušio reprezentativac Španije drugim golom tri minuta prije kraja. Vođena je žustra borba, pa su zbog dva žuta kartona van terena morali Navaro (Sevilja) u 74. i Laporte (Atletik) u 80. minutu.

Sevilja se 12. pobjedom ove sezone približila gornjem dijelu tabele, dok je Atletik ostao na 13. poziciji sa šest bodova manje od večerašnjeg protivnika.

Ime bivšeg fudbalera Vojvodine Miroslava Stevanovića nije bilo upisano u protokol.

Tim Unaja Emerija već pet kola igra po sistemu "toplo-hladno" - naizmjenično pobjeđuje i gubi. Trenutno zauzima desetu poziciju i samo serijom trijumfa uspjeće da se uključi u borbu za plasman u Ligu Evrope.

Sa druge strane, Atletik je u istom ritmu. U prošlom kolu je pobijedio (Granadu, 1:0), u pretprošlom izgubio (od Hetafea, 0:1) i teško je očekivati da će poraz u Sevilji zaboraviti trijumfom u narednom kolu, kada će mu rival biti Real.