Univerzalni fudbaler odlazi sa Gudisona poslije osam godina. Za sada ne namjerava da završi karijeru.

Fil Nevil napušta Everton Izvor: MONDO

Osamnaest sezona, samo dva kluba - Mančester junajted i Everton.

Tako bi, u najkraćem, mogao da glasi sažetak karijere Fila Nevila (36), koji je u utorak saopštio da će po završetku sezone u maju napustiti Gudison Park.

"Bila mi je čast da igram za Everton i otići ću iz kluba sa osjećajem velikog ponosa. Učiniću sve da završimo sezonu što bolje plasirani, a nakon toga ću razmotriti opcije za nastavak karijere", poručio je Nevil.

Iako je član stručnog štaba mlade reprezentacije Engleske, koja će u junu učestvovati na Evropskom prvenstvu u Izraelu, Nevil smatra da još nije trenutak za definitivni odlazak u trenere.

"Igraću fudbal na visokom nivou sve dok budem fizički spreman za to".

Mlađi brat Gerija Nevila ponikao je u mlađim kategorijama Mančester junajteda, za čiji prvi tim je nastupao od 1995. do 2005. godine, a onda je prešao u Everton, gdje se sa pozicije lijevog beka transformisao u zadnjeg veznog.

Sredinom ove sezone postao je tek sedmi fudbaler sa preko 500 mečeva u Premijer ligi.

Sa "crvenim đavolima" osvojio je šest titula prvaka Engleske, tri FA kupa, po jednu Ligu šampiona i Svjetski klupski kup.

Everton šest kola prije kraja sezone zauzima šesto mjesto na tabeli i u konkurenciji je za plasman u neko od evropskih takmičenja.

(MONDO, foto: Beta/AP/Jon Super)