JSL: "Oklopnici" postigli gol i pobijedili!

Novosađani deklasirali Javor, Rad siguran na Banjici, Smederevo pobijedilo u 25. kolu Superlige Srbije.

JSL: "Oklopnici" postigli gol i pobijedili!  Izvor: MONDO

Vijest je da je Smederevo pobijedilo!

"Fenjeraš" je uspio da na stadionu kraj Dunava nadigra BSK (2:0) i upiše prvi trijumf još od 11. novembra prošle godine, kada je slavio u Jagodini (1:0). Od te utakmice do ove sa Borčancima, "oklopnici" su elitnom takmičenju odigrali 12 utakmica, osvojili samo jedan bod i postigli tri gola!

Bila je to i prva njihova pobjeda pred svojim navijačima.

Smederevo sada ima 12 bodova i samo teoretske šanse za opstanak. Zanimljivo da BSK može da postane jedina ekipa koja ove sezone nije pobijedila Smederevce, jer je prvi duel jesenas na Špinjati završen 1:1.

Vodeći gol za domaćina postigao je Predrag Sikimić u 49. minutu, dok dileme oko toga kome će bodovi razriješio Igor Krmar u 90.

Vojvodina se prošetala Ivanjicom. "Lale" su bile ubjedljive protiv Javora - 3:0. Domaćina je načeo Oumaru Abubakar u sedmom minutu. Kamerunac je iskoristio upotrebljiv centaršut saigrača i glavom uspio da gurne loptu pored golmana Ivanjičana Miroslava Nikolića.

Pitanje pobjednika praktično je riješio Enver Alivodić na početku drugog dijela četvrtim golom ove sezone. A, tačku na ubjedljiv trijumf stavio je Aleksandar Katai poslije sat vremena igre.

Zanimljivo je bio u Nišu.

Radnički i OFK Beograd bili su na korak od podjele bodove. "Meraklije" su povele preko Saše Stojanovića pred kraj poluvremena, a na početku drugog izjednačio je Ivica Jovanović. Potpuni preokret uslijedio je u 84. minutu, kada je Nemanja Nikolić iskoristio penal - 1:2.

Do cijelog plena stigao je Rad protiv Slobode Point - 2:0.

Džoker "građevinara" Andrija Vuković opet je imao bitnu ulogu u ekipi Rada. Najmlađi prvotimac superligaša sa Banjice uspio je u 30. minutu vrlo preciznim udarcem da pogodi mrežu Slobode Point. Pobjedu Rada osigurao je napadač Uroš Đurđević u 59. minutu.

Bez golova bilo je u Subotici i Kragujevcu, gdje su gostovali Hajduk i Jagodina.