JSL: Zvezda na "minus jedan"

Crvena zvezda u blijedom izdanju 25. kola Superlige Srbije savladala Donji Srem i prišla Partizanu na samo jedan bod.

JSL: Zvezda na "minus jedan"  Izvor: MONDO

"Minimalac" Crvene zvezde za "minimalac" Partizana na tabeli!

Crveno-bijeli pobijedili su Donji Srem 1:0 (0:0) i pet kola prije kraja šampionata Srbije približili se "vječitom" rivalu na samo bod zaostatka. Ali, crno-bijeli imaju utakmicu manje, koju u nedjelju igraju u Novom Pazaru.

Gol vrijedan velika tri boda postigao je Nikola Mikić u 58. minutu.

Rikardo Sa Pinto sačuvao je maksimalan učinak na klupi Beograđana (šest od šest) poslije velikih problema koje je imala njegova ekipa većim dijelom utakmice. Zvezda nikako nije uspijevala da ugrozi gol gostiju, a o tome dovoljno govori podatak da je prvi šut u okvir gola uputila u drugom poluvremenu.

Donji Srem je bio vrlo opasan u drugih 45 minuta, ali nijednu od nekoliko odličnih prilike nije uspio da realizuje, dok Zvezda jeste prvu od dvije. Ispostavilo se na kraju da je i to bilo dovoljno .

Prvo poluvrijeme bilo je prilično dosadno za oko 16.500 navijača koliko se okupilo na stadionu u Ljutice Bogdana.

Domaćin je imao posjed lopte, napadao, izvodio kornere, ali su uzbuđenja nije bilo. Ekipa iz Pećinaca se organizovano branila i uspjela je da zaustavi sve napade blijede Zvezde.

Tek u drugom poluvremenu počelo je da se "kuva" na terenu. Uglavnom ispred gola crveno-bijelih.

Prvu veliku priliku propustio je Donji Srem. Nisu ni dva minuta igre protekla od kada su se igrači vratili sa odmora, a Sremci su imali stopostotnu šansu. Igor Miladinovića se našao "oči u oči" sa Bobanom Bajkovićem, odlučio se za lob, ali je čuvar mreže crveno-bijelog tima bio oprezan.

Nekoliko minuta kasnije viđena je nova prilika. Opet za Donji Srem...

Ova je bila još bolja od prethodne, Ognjen Škorić imao je zicer, ali je Bajković nogom uspeo da spreči iznenađenje.

Taman kada su Sremci preuzeli inicijativu uslijedila je kazna za promašaje. Lopta je poslije kornera sa desne strane stigla do Nenada Milijaša, kapiten je centrirao u "peterac", odakle je Nikola Mikić glavom realizovao prvu pravu šansu za domaći tim.

Zvezda je od 58. minuta povela 1:0.

Imali su domaćini još jedan vrlo opasan napad kada je odbrana Donjeg Srema reagovala ispred Ognjena Mudirnskog.

Do kraja utakmice sve opasno po gol bilo je ispred Zvezdinog. Višestruki šampion u pojedinim trenucima morao je grčevito da se brani da bi sačuvao mukom stečenu prednost. I uspio je...

Donji Srem je bio na korak od izjednačenja, ali su Bajković i njegovi saigrači malo uz pomoć kvaliteta, a malo i uz fortunu uspjeli da osvoje tri boda.

O igri Zvezde svjedoče i zvižduci navijača na kraju meča.

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Vešović, Petković, Spajić, Mikić, Garido, Milijaš, Kadu (od 61' Milivojević), Kasalica (od 84' Mladenović), Milunović, Dauda (od 61' Mudrinski).

DONJI SREM: Belić, Josimov, Vukobrat, Prljević, Krunić, Škorić (od 74' Urošević), Janković, Čordašić, Damnjanović, Terzić, Miladinović (od 61' Lakić-Pešić).

(MONDO, foto: MN Press)