PREMIJER: Suarez, kakav Suarez?

"Redsi" kao gosti deklasirali Njukasl - 6:0. Totenhem izbjegao poraz u Viganu, Stouk blizu opstanka.

PREMIJER: Suarez, kakav Suarez? Izvor: MONDO

Drugi uzastopni poraz Njukasla na Sent Džejms parku. Posle 0:3 u lokalnom derbiju protiv Sanderlenda, "svrake" su u duelu sa Liverpulom prošle dvostruko gore - 0:6!

Iako bez najboljeg strijelca, suspendovanog Luisa Suareza, gosti su dominirali od prvog do posljednjeg minuta, a Njukasl samo pri rezultatu 0:2 propustio neke dobre šanse da se vrati u život.

Seriju golova otvorio je štoper Danijel Ager, poslije neuspjele ofsajd zamke u trećem minutu, a vođstvo je povisio Džordan Henderson.

U drugom poluvremenu razigrao se Danijel Staridž, da bi Fabio Borini u 73. minutu "bacio petardu" - samo što je ušao sa klupe za rezerve.

Blamaži Njukasla ni tu nije bio kraj, jer je dva minuta kasnije isključen Debuši, zbog pogibeljnog starta na Kutinju. Henderson je iz slobodnog udarca sa lijeve strane uputio centaršut, loptu nije zahvatio niko i ona je odsjela u donjem lijevom uglu. Nevjerovatnih 0:6!

Vigan i Totenhem podijelili su bodove, što u borbi za opstanak, odnosno plasman u Ligu šampiona, nije odgovaralo ni jednima ni drugima.

Za pobjedom može da žali domaćin, jer se lopta u 90. minutu nesrećno odbila od noge Emersona Bojsa u sopstvenu mrežu - 2:2.

Stouk je prije dva kola bio ozbiljno ugrožen, ali je vezanim pobjedama nad Kvins Park Rendžersima i Noričom praktično prebrinuo sve brige.