PRIMERA: Barsi samo bod, Realu gradski derbi

Lideru Primere izmakao trijumf na gostovanju u Bilbau - 2:2, dok je "kraljevski klub" slavio na Visente Kalderonu (2:1).

PRIMERA: Barsi samo bod, Realu gradski derbi Izvor: MONDO

Atletiko Madrid dobro je igrao u gradskom derbiju protiv Reala, ali je bodove sa "Visente Kalderona" u 33. kolu Primere odnio "kraljevski klub" - 2:1 (1:1).

Timu Žozea Murinja to je bila deseta uzastopna pobjeda protiv Atletika. Portugalac je odmarao većinu standardnih igrača poslije neslavnog poraza od Borusije Dortmund u polufinalu Lige šampiona, a u timu nije bilo ni povrijeđenog Kristijana Ronalda.

Falkao je već u četvrtom minutu donio prednost domaćinu, ali se ispostavilo da je to bilo sve.

Na drugoj strani u centru pažnje bio je Anhel di Marija. Argentinac je najprije u 13. minutu šutirao iz daljine, a u šumi ispred gola Atletika lopta je dokačila Huanafrana i prešla gol liniju, pa je pogodak upisan kao autogol.

Di Marija je bio strijelac i pobjedonosnog gola u 63. minutu, za koji mu je asistirao Benzema.

Barselona nije uspjela da se oporavi od katastrofalnog poraza od Bajerna u polufinalu Lige šampiona, pa je osvojila samo bod na gostovanju Atletiku u Bilbau - 2:2 (0:1).

Domaćin je u prvom poluvremenu stekao prednost preko Laskuraina, ali su Katalonci u nastavku preokrenuli rezultat, prije svega zahvaljujući "rezervisti" Lionelu Mesiju, koji je za svega 10 minuta na terenu prvo izjednačio, a potom bio asistent Aleksisu.

Kada se očekivalo da Barsa mirno privesti meč kraju Erera je iskoristio neopreznost Albe, savladao Valdeza i donio veliku radost navijačima u Baskiji.

Selta je nešto ranije savladala Levante pred domaćim navijačima (1:0) i značajno povećala svoje šanse u borbi za opstanak, a možda i "posljednji voz" uhvatila je Saragosa, dramatičnom pobjedom nad Majorkom na La Romaredi.

Gol odluke dao je Argentinac Ruben Roćina dva minuta prije kraja.