PLBiH: Slavlje Slavije i Čelika

Zeničani odnijeli bodove iz Mostara (2:0), Slavija sa 3:1 porazila Rudar Prijedor, Travnik - Velež 0:0. Od 19.30 časova derbi meč Borac - Sarajevo.

PLBiH: Slavlje Slavije i Čelika Izvor: MONDO

Na meču Zrinjskog i Čelika gosti su od 4. minuta vodili pogotkom Jasmina Mešanovića. Kada se očekivao pritisak domaćih fudbalera, u 70. minutu Zeničani su udvostručili prednost preko Banjalučanina Saše Kajkuta i tako odnijeli sva tri boda sa stadiona pod Bijelim brijegom. Veliku priliku Mostarci su imali pet minuta prije kraja meča. Dosuđen je jedanaesterac za domaći tim, ali je Pero Stojkić „zapucao“ preko gola.

Na utakmici u Istočnom Sarajevu Slavija je u 35. minutu stigla do prednosti. Iskusni Zoran Kokot srušen je u šesnaestercu „rudara“, a Feđa Dudić sa 11 metara pogodio je za vođstvo „sokolova“. Na 2:0 povisio je Dejan Rašević u 71. minutu, a samo par minuta kasnije Rudar Prijedor uspio je sa „bijele tačke“ preko kapitena Borislava Mikića da smanji na 2:1. U posljednjim trenucima susreta Slavija je postigla i treći gol (drugi gol Raševića) i osigurala trijumf.

U duelu Travnika i Veleža nije bilo golova.

Juče su odigrana četiri meča, a detalje sa tih utakmica pročitajte OVDJE.