KRAJ: Borac - Sarajevo 1:1

U posljednjoj utakmici 21. kola Premijer lige BiH Borac i Sarajevo na Gradskom stadionu u Banja Luci odigrali bez pobjednika, 1:1.

KRAJ: Borac - Sarajevo 1:1 Izvor: MONDO

Borac je trenutno četvrtoplasirani tim Premijer lige BiH, a u slučaju pobjede u duelu sa Sarajevom, vratiće se na poziciju broj tri, koju trenutno drži Olimpik. Sarajevo je na drugom mjestu sa pet bodova više od Banjalučana.

TOK UTAKMICE:

4. minut Sarajevo je bolje otvorilo susret. Gosti su već izveli dva kornera.

9. minut GOL! Sarajevo vovi 1:0. Nesporazum Siniše Marčetića i Borisa Raspudića iskoristio mladi napadač Sarajlija Alen Melunović i glavom pogodio praznu mrežu Borčevog gola.

16. minut Napadač Borca Joco Stokić iz veoma dobre pozicije nije uspio da pogodi gol. Najbolja šansa za Borac do sada.

21. minut Strijelac vodećeg gola za Sarajevo Melunović nepropisno zaustavio Vedrana Kantara, spriječio kontru domaćih fudbalera i zaradio javnu opomenu.

27. minut Darko Maletić šutirao sa pet, šest metara direktno u golmana gostiju Dejana Bandovića.

30. minut Novi žuti karton za gostujuće fudbalere. Slična situacija kao u 21. minutu. Ovaj put “požutio” je Ognjen Todorović.

38. minut Borac napada, ali Sarajlije i dalje imaju prednost.

45. minut U posljednjim trenucima prvog dijela igre Joco Stokić zaradio javnu opomenu.

DRUGO POLUVRIJEME

49. minut Maletić ponovo pokušao, ali nakon lijepog volej udarca, lopta završila pored Bandićevog gola. Odmah u narednom napadu Asmir Suljić uposlio Todorovića, koji šutira pored gola.

53. minut Dvostruka izmjena u ekipi Borca. Umjesto Srđana Grahovca i Vladana Grujića, na terenu su Mladen Žižović i Dalibor Teinović.

54. minut Samo što je ušao u igru, Žižović dobija žuti karton.

58. minut Još jedna dobra prilia za Suljića, ali Marčetić brani.

59. minut Anes Haurdić “požutio” zbog prekršaja s leđa. Izvršena i treća izmjena u redovima Borca. Jocu Stokića zamijenio Admir Raščić.

66. minut. GOL! Odlična akcija Borca u režiji “rezevista”. Kombinovali su Žižović, Bilbija i Maletić, uslijedio je centaršut, a Raščić glavom trese mrežu za 1:1.

69. minut Prva izmjena kod gostiju. Iz igre je izašao strijelac vodećeg gola Melunović, a umjesto njega na terenu je Amer Osmanagić.

73. minut Nova izgledna prilika za Maletića, ponovo nije uspio.

77. minut Nemanja Bilbija zbog dvije javne opomene moraće prije vremena u svlačionicu. Borac će posljednjih 13 minuta igrati sa igračem manje.

83. minut Žuti karton i za Maletića, zbog prekršaja nad Marijom Tadejevićem.

85. minut Suljić faulirao Kantara - novi žuti karton za fudbalere Sarajeva.

87. minut Sporna situacija. Vule Trivunović u šesnaestercu Borca igrao je rukom, fudbaleri Sarajeva tražili su penal, ali je sudija Tomislav Čuić iz Tomislavgrada samo odmahnuo rukom, smatrajući da nije bilo namjere defanzivca Banjalučana da loptu nepropisno zaustavi rukom.

88. minut Maletić uposlio Kantara, koji pogađa stativu. Velika prilika za Banjalučane otišla je u nepovrat.

Kraj utakmice. 1:1

BORAC:
Marčetić, Vasiljević, Grahovac (od 53. minuta Žižović), Stokić (od 59. minuta Raščić), Raspudić, Bilbija, Kantar, Žarić, Grujić (od 53. minuta Teinović), Trivunović, Maletić. Trener: Slobodan Starčević.

SARAJEVO: Bandović, Haurdić, Melunović (od 69. minuta Osmanagić), Todorović, Tatomirović, Džakmić, Tadejević, Dupovac, Radovac, Čomor, Suljić. Trener: Husref Musemić.