PRIMERA: Valensija "pukla" u Baskiji

U "plej-of" meču za Ligu šampiona, između dva direktna rivala za za evropsku elitu naredne sezone: Real Sosijedad - Valensija 4:2 (1:1)!

PRIMERA: Valensija "pukla" u Baskiji  Izvor: MONDO

Imanol Agirec biće najveći krivac za to što će Valensija naredne sezone ostati bez Lige šampiona i svih beneficija koje to takmičenje donosi, ukoliko tim sa "Mestalje" u finišu La Lige ne uspije da nadoknadi zaostatak za Baskijcima koji sada iznosi pet bodova.

Agirec je postigao dva gola na "Anoeti" koja su presudila derbi. Prvi u 86. a onda još jedan, u nadoknadi vremena, nekoliko sekundi nakon što je Žonas u 90. minutu doneo tračak nade Valensiji i smanjio na 3:2.

Ekipa Ernesta Valverdea povela je preko kapitena Roberta Soldada, ali je prije pauze preciznim volej udarcem Inigo Martinez izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu Sosijedad je pojačao tempo i počeo da sabija Valensiju na njenu polovinu, a Ćori Kastro doveo je domaći tim u prvo vođstvo na utakmici u 74. minutu, poslije čega je gost krenuo unaprijed i bio surovo kažnjen za to u 86. minutu kada je kapiten Reala Ćavi Prijeto pronašao Agireca a ovaj bio neumoljiv ispred Dijega Alvesa.

Žonas je smanjio na 3:2 poslije greške golmana domaćeg tima Klaudija Brava, ali da ne bude pomisli na preokret pobrinuo se Agirec koji je istrčao pred Alveša i samo "bocnuo" loptu za "ludnicu" na "Anoeti".