PREMIJER: Kakva igra Vile za opstanak

Klub iz Birmingema pobijedio Sanderlend u derbiju donjeg dijela tabele 6:1 i obradovao svoje navijače u grčevitoj borbi za opstanak.

PREMIJER: Kakva igra Vile za opstanak Izvor: MONDO

Aston Vila je na dobrom putu da se i naredne sezone takmiči u Premijer ligi.

Ekipa Pola Lambera savladala je Sanderlend u utakmici 35. kola engleskog šampionata 6:1 (2:1) i opstanak u društvu najboljih učinila izvjesnijim. Međutim, ništa nije završeno kada je riječ o borbi za "goli život".

Reding i Kvins Park Rendžers su već prežaljeni, ali ostaje veliko pitanje ko će im se naredne sezone priključiti u slabijem takmičenju. Glavni konkurenti su Vigan sa 34 boda, ali i Njukasl, Sanderlend i Aston Vila, koji imaju tri boda i utakmicu više.

Klub sa Vila parka ima nešto lakši raspored i sam će odlučivati o svojoj sudbini, jer će u tri preostala kola snage odmjeriti upravo sa konkurentima - prvo sa Noričom, pa poslije domaćinstva Čelsiju i sa Viganom u posljednjoj rundi.

Aston Vila odigrala je odličan meč u ponedjeljak uveče i ubjedljivo pobijedila.

Mreže su mirlovale punih pola sata igre, da bi onda Holanđanin Ron Vlar zatresao mrežu gostiju. Ali, ta prednost nije potrajala, bila je aktuelna svega dva minuta, jer je Deni Rouz uspio da izjednači.

Ni ovaj rezultat se nije dugo zadržao na semaforu.

Domaćin je već u 38. minutu iskoristo novu priliku i preko Austrijanca Andreasa Vajmana ponovo stekao vođstvo, koje je sačuvao do odlaska na odmor.

Na početku drugog poluvremena na scenu je stupio još jedan internacionalac u redovima Aston Vile - Kristijan Benteke. Belgijski reprezentativac je sa tri brza gola (55, 60. i 72. minut), riješio pitanje pobjednika i svom timu obezbijedio cijeli plijen, a možda i ključna tri boda u borbi za opstanak.

Za katastrofu Sanderlenda pobrinuo se Gabrijel Agbomlahor minut prije kraja utakmice.