KUP BIH: Remi Želje i Širokog Brijega

U prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine na Grbavici Željezničar i Široki Brijeg odigrali neriješeno, 1:1.

KUP BIH: Remi Želje i Širokog Brijega Izvor: MONDO

U reprizi prošlogodišnjeg finala, gosti iz Širokog Brijega bili su bolji tokom cijele utakmice, imali nekoliko izuzetno povoljnih prilika, pa fudbaleri Željezničara mogu biti zadovoljni neriješenim ishodom. Kako je branilac trofeja igrao u ovom meču, najbolje su pokazali navijači Želje, koji su zvižducima ispratili svoje ljubimce.

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Širokobriježani su poveli u 6. minutu nakon greške domaće odbrane, a strijelac je bio Krešimir Kordić. Ipak, Željezničar je u 18. minutu stigao do egala, ispostaviće se i konačnog rezultata, kada je mrežu Luke Bilobrka zatresao Elvir Čolić.

Željezničar je ovo bila 34. utakmica u nizu u Kupu BiH bez poraza! Posljednji put poražen je od tuzlanske Slobode 0:1 prije više od pet godina, 23. aprila 2008. godine.

Revanš susret na programu je 15. maja na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.

TOK UTAKMICE:

3. minut - Prva prilika na utakmici za goste, ali Mateo Roskam nije uspio da savlada Marijana Antolovića.

6. - GOL! Krešimir Kordić dovodi Široki Brijeg u vođstvo! Defanzivac domaćih Velibor Vasilić promašio je loptu, a iskusni napadač Širokobriježana nije propustio priliku da zatrese mrežu Antolovića, 0:1.

14. - Konačno prilika i za Željezničar. Najbolji strijelac Željezničara i Premijer lige BiH, Eldin Adilović je šutirao, ali pravo u dobro postavljenog Luku Bilobrka.

18. - GOL! Pritisak sarajevskih „plavih“ se isplatio. Benjamin Čolić odlično je uposlio svog prezimenjaka Elvira, koji pogađa za 1:1.

27. - Prva javna opomena na utakmici. Zaradio ju je fudbaler Želje Muamer Svraka zbog prigovora.

35. - Velika greška odbrane Širokog Brijega. Vedran Ješe, Mateo Bertoša i golman Bilobrk nisu se najbolje sporazumjeli, ali Adilović nije uspio da iskoristi nesporazum i prilika je propala.

DRUGO POLUVRIJEME:

46. - Makedonac Jani Urdinov samo što je počelo drugo poluvrijeme zaradio je žuti karton.

53. - Dino Ćorić povukao je loptu sa svoje polovine, došao do šesnaesterca Željezničara, uposlio Brazilca Vagnera, ali odlično je intervenisao Vasilić i otklonio opasnost.

55. - Prva izmjena na utakmici, i to u redovima gostiju. Umjesto Mirka Marića na terenu je Davor Landeka.

59. - Nova prilika za Široki Brijeg. Međutim, strijelac prvog pogotka za goste Kordić šutirao je preko gola.

64. - Nastavljaju se ataci gostiju ka golu Željezničara. Sada je u prilici bio Damir Zlomislić, ali je njegov udarac odbranio Antolović. Širokobriježani blizu drugog gola.

68. - Prva izmjena i u redovima Željezničara. Nermin Jamak ide u svlačionicu, a u igri je mladi, osamnaestogodišnji napadač Armin Hodžić.

76. - Široki Brijeg i dalje bolje stoji na terenu. Željezničar neprepoznatljiv.

83. - Trener domaćih Amar Osim izmjenama pokušava da razdrma svoju ekipu. Na terenu je sada Samir Bekrić, koji je zamijenio Vernesa Selimovića.

85. - Lijep solo prodor Bekrića, uputio je centaršut, ali je lopta otišla paralelno sa prečkom i završila u gol-autu.

88. - Zvonimir Kožul mijenja Juru Ivankovića u ekipi Širokog Brijega.

89. - Najbolja prilika na utakmici za Željezničar. Hodžić je uposlio Adilovića, koji se našao sam na sedam, osam metara od gola Širokobriježana, ali je napadač domaćih traljavo šutirao, a Bilobrk lako uhvatio loptu.

90. - Posljednja izmjena kod gostiju. Umjesto strijelca Kordića ulazi Ivan Barišić.

KRAJ UTAKMICE

ŽELJEZNIČAR: Antolović, E. Čolić, Kerla, Adilović, Selimović (od 83. minuta Bekrić), B. Čolić, Vasilić, Svraka, Jamak (od 68. minuta Hodžić), Tomić, Urdinov. Trener: Amar Osim.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, I. Džidić, Bertoša, Ješe, Kordić (od 90. minuta Barišić), Vagner, Ćorić, Ivanković (od 88. minuta Kožul), Roskam, Marić (od 55. minuta Landeka), Zlomislić. Trener: Slaven Musa.

Žuti kartoni: Svraka, Urdinov (Željezničar)

(MONDO, foto: FK Željezničar)