BUNDES: Draksler vodi Šalke u elitu

Talentovani vezista postigao jedini gol u važnoj pobjedi tima iz Gelzenkirhena nad Borusijom Menhengladbah.

BUNDES: Draksler vodi Šalke u elitu  Izvor: MONDO

Šalke je u petak uveče napravio ogroman korak ka plasmanu u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Lagodnu situaciju uoči preostalih utakmica i okršaja sa Štutgartom i Frajburgom ekipi Jensa Kelera omogućio je fantastični Julijan Draksler na "Borusija parku".

U 82. minutu naširoko je kombinovao sa Rafaelom po lijevoj strani, utrčao u kazneni prostor Borusije Menhengladbah i postavio konačnih 1:0!

Domaći nisu imali ni sreće ni znanja da postignu gol i savladaju raspoloženog Tima Hildenbranda. Veteran na golu gostiju branio je zicere i udarce iz daljine, a nekoliko puta pomogle su mu prečka i stativa...

Na primjer, lopta je u 55. minutu poslije udarca Granita Šake završila na okviru gola.

Mladi Maks Mejer imao je ogromnu šansu da u finišu duplira prednost Šalkea, ali nije uspio da iz zicera "ovjeri" pobjedu svog tima i poraz Borusije poslije tri minimalna trijumfa na domaćem terenu.

Menhengladbah zauzima sedmo mjesto na tabeli i do kraja sezone će igrati protiv Majnca i Bajerna.