BUNDES: Augzburg opstao, Šalke u LŠ

U posljednjem kolu prvenstva Njemačke Augzburg pobijedio Grojter Firt i izborio opstanak, a Šalke kvalifikacije za Ligu šampiona.

BUNDES: Augzburg opstao, Šalke u LŠ  Izvor: MONDO

Bundesliga za sezonu 2012/13. je završena!

U posljednjem, 34. kolu, riješene su sve preostale dileme, a najviše ih je bilo u donjem dijelu tabele.

Odavno je poznato da se u Cvajtu seli Grojter Firt našeg Nikole Đurđića, a poslije subotnjih utakmica pridružila im se Fortuna Diseldorf, dok će Hofenhajm igrati baraž protvi trećeplasiranog tima iz nižeg ranga – Kajzerslauterna.

Hofenhajm je ostao ispod crte, iako je kao gost pobijedio Borusiju Dortmund 2:1, pošto je Augzburg na svom terenu savladao Grojter 3:1. Fortuna je u Hanoveru doživela i peti uzastopni poraz (0:3), te joj nije bilo spasa.

Šalke je kao gost pobijedio Frajburg 2:1 i u durektnom duelu za četvrto mjesto i obezbijedio sebi plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Kao što se već znalo, šampion je Bajern Minhen, drugo mjesto pripalo je Borusiji Dortmund, a treće Bajer Leverkuzenu. Te tri ekipe plasirale su se direktno u Ligu šampiona.

U Ligu Evrope ide Frajburg, a Ajntraht Frankfurt će u plej-of za to takmičenje. Ipak, to bi moglo da se promijeni ukoliko Štutgart 1. juna u Berlinu savlada Bajern u finalu Kupa. U tom slučaju "švabe" bi išle direktno u Ligu Evrope, Frajburg u plej-of, a Ajntraht u 3. kolo kvalifikacija.

Finalisti Lige šampiona Bajern i Borusija u posjednjem kolu izveli su najjače sastave kako bi se igrači zagrijali za 25. maj i duel na Vembliju, a bolju uvertiru napravili su Bavarci.

Golovima Havija Martineza (7), Franka Riberija (18, 53) i Robena 59. savladali su Borusiju Menhengladbah u gostima 4:3. Domaćin je na poluvremenu vodio 3:2 (već poslije 10 minuta bilo je 3:1), ali je onda početkom drugog dela došlo do preokreta.

Posebno se istakao Riberijev drugi pogodak u ovom meču:

GLA 3-3 FCB by GoalF

Dortmund je na svom terenu izgubio od Hofenhajma, koji je do tri boda došao golovima iz penala, ali se ispostavilo da im ova pobeda nije donela opstanak u ligi.

Borusija je povela već u 6. minutu preko Levandovskog, međutim, Sejad Salihović je izjednačio u 77, a onda u 82. doneo pobedu svom timu. Kod drugog penala isključen je golman "milionera" Roman Vajdenfeler.

S obzirom da je Jirgen Klop pre toga već izvršio sve tri izmene, među stative je stao Kevin Groskrojc. Ofanzivni vezista, međutim, nije imao rešenje za još jednu "bombu" Salihovića sa 11 metara: