Čelsi u eliti, šou na Fergijevom oproštaju

"Plavci" direktno, Arsenal u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Totenhem "izvisio". Vest Bromvič stigao vođstvo Junajteda od 5:2!

Čelsi u eliti, šou na Fergijevom oproštaju Izvor: MONDO

Fernando Tores pogotkom u 76. minutu je donio Čelsiju pobjedu nad Evertonom 2:1, čime je osvajač Lige Evrope obezbijedio mjesto u žrijebu grupne faze Lige šampiona.

Arsenal je spretnom reakcijom Lorana Košelnog slavio u Njukaslu i tako osigurao četvrtu poziciju na tabeli, ispred Totenhema, kome je novi evrogol Gereta Bejla u 89. minutu donio samo Pirovu pobjedu nad Sanderlendom.

Arsen Venger sa "tobdžijama" će nastaviti dugogodišnji niz nastupa u elitnom kontinentalnom takmičenju, dok će Andre Viljaš Boaš sa "pjevcima" morati da se zadovolji Ligom Evrope...

Novi šampion Engleske, Mančester junajted, u Vest Bromviču je vodio 3:0 i 5:2, ali nije uspio da oproštaj ser Aleksa Fergusona obilježi trijumfom.

Belgijanac Romelu Lukaku, koji je ušao sa klupe na početku drugog poluvremena, postigao je het-trik i bio najzaslužniji što je Albion osvojio bod, izjednačivši na nevjerovatnih 5:5!?

Mančester siti neslavno je završio sezonu, porazom od Noriča pred svojim navijačima - 2:3. Za utjehu "građanima", taj rezultat nije ih ništa koštao u rezultatskom smislu, jer su već imali osiguranu drugu poziciju i direktan plasman u Ligu šampiona.

Od ranije je poznato da se u Čempionšip sele Vigan, Reding i Kvins Park Rendžersi, a da su Kardif i Hal novi članovi Premijer lige.

Treća promovisana ekipa postaće 27. maja Votford ili Kristal Palas, nakon finala plej-ofa na Vembliju.