PRIMERA: Majorka sačuvala nadu

Pogodak Izraelca Tomera Hemeda u 21. minutu ekipi sa Baleara je bio dovoljan za veoma važnu pobjedu nad Betisom - 1:0 (1:0).

PRIMERA: Majorka sačuvala nadu Izvor: MONDO

Furiozan početak i umješna odbrana u drugom poluvremenu bili su Majorkin recept za osvajanje tri boda, kojima se dva kola prije kraja Primere konačno pomjerila sa posljednjeg mjesta na tabeli.

Sastav Gregorija Manzana ustupio je "fenjer" Selti, ali ispred sebe i dalje ima Saragosu i Deportivo iz La Korunje, koji joj bježi tri boda i ima bolji učinak u međusobnim susretima.

To, praktično, znači da će Majorka za opstanak morati da dobije i preostala dva meča (Atletiko u Madridu, Valjadolid kod kuće) i uz to se nada porazima ostalih kandidata za selidbu u niži rang, među koje spada i Osasuna.

Betis uprkos lošem rezultatu u ponedjeljak, ima realne izglede da iduće sezone igra Ligu Evrope.