JSL (poluvrijeme): Partizan "ovjerava" titulu

Partizan vodi u Smederevu, Crvena zvezda gubi na "Marakani". Timovi koji se bore za opstanak na poluvremenu vode sa po 1:0.

JSL (poluvrijeme): Partizan "ovjerava" titulu Izvor: MONDO

U toku su utakmice pretposljednjeg kola Jelen Superlige za sezonu 2012/2013.

Poslije pobjede u 144. "vječitom derbiju" fudbalerima Partizana potreban je još samo bod da obezbijede šesti uzastopni pehar prvaka Srbije i izjednače se po ukupnom broju nacionalnih titula sa najvećim rivalom, Crvenom zvezdom (po 25).

Partizan je u subotu na svom stadionu pobijedio 1:0, dok je jesenas na "Marakani" poražen 2:3, pa je u prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu zbog gola više na gostujućem terenu.

Crno-bijeli su od starta utakmice sa Smederevom u gostima krenuli ofanzivno i već u 17. minutu poveli golom Marka Ščepovića.

Napadač Partizana nije imao težak posao da sa nekoliko metara ubaci loptu poslije proigravanja iz prve Saše Ilića sa desne strane.

Izabranici Vuka Rašovića imali su još nekoliko odličnih prilika u prvom dijelu meča, od kojih se izdvojila prečka Miloša Jojića već u 2. minutu.

Strelac odlučujućeg gola u derbiju šutirao je glavom sa pet metara poslije centaršuta Luke, ali je pogodio okvir gola...

PARTIZAN: Stojković (Petrović 33), Ivanov, Pajović, Volkov, Živković, Smiljanić, Jojić, Ilić, Mitrović, Šćepović.

Drugoplasirana Crvena zvezda na "Marakani" gubi od Slobode Point. Očajna igra crveno-bijelih mogla je da bude kažnjena i sa više pogodaka u Bajkovićevoj mreži, ali je dva puta ofsajd spasao ekipu Rikarda Sa Pinta.

Pogodak za Užičane dao je Predrag Ranđelović u 34. minutu. Uroš Spajić je loše procijenio situaciju, zastao misleći da je ofsajd, a napadač gostiju iskoristio je to da realizuje dodavanje Aleksandra Pejovića.

Uskoro opširnije...

CRVENA ZVEZDA: Bajković; Pantić, Spajić, Petković, Mladenović; Mijailović, Milivojević, Milunović; Kasalica, Dauda, Mudrinski.