Siti od 0:3 do 4:3

Preokret "građana" u prijateljskom meču protiv Čelsija u Sent Luisu.

Siti od 0:3 do 4:3  Izvor: MONDO

Mančester siti i Čelsi odmah po završetku sezone su otputovali u SAD, kako bi odigrali dvije egzibicione utakmice i nizom promotivnih akcija ojačali svoje brendove na sjevernoameričkom kontinentu.

Prvi duel odigrali su u noći između četvrtka i petka u Sent Luisu - Čelsi je otišao na poluvrijeme sa vođstvom od 2:0, zatim ga i povećao, ali je Siti ipak slavio rezultatom 4:3!

"Građani" su sva četiri gola dali malo poznatom golmanu Džamalu Blekmenu, nakon što je zamijenjen Petr Čeh.

Preokret je najavio Havi Garsija u 62. minutu, Edin Džeko bio je strijelac u 64. i 84, da bi Majka Ričards postavio konačan rezultat udarcem glavom u sudijskoj nadoknadi vremena.

Čelsi je poveo preko Dembe Ba u 15. minutu, Sezar Aspilikueta precizno je izveo penal na isteku prvih 45 minuta, a gol za 3:0 dao je Oskar u 54. minutu.

Utakmicu je na stadionu bejzbol ekipe Sent Luis Kardinals gledalo maksimalnih 48.263 gledalaca, uglavnom navijača Čelsija.

Drugi susret premijerligaša, koji na ovoj turneji nastupaju u kombinovanim sastavima, zakazan je za u subotu u Njujorku.

(MONDO, foto: Beta/AP/Jeff Roberson, Robert Cohen)