Roben rastužio većinu čitalaca MONDA

Sudeći po rezultatima ankete proteklih dana na našem sajtu, većina čitalaca MONDA razočarana je poslije finala Lige šampiona.

Roben rastužio većinu čitalaca MONDA  Izvor: MONDO

U fantastičnoj utakmici igranoj u subotu uveče na Vembliju, Bajern Minhen je u finalu Lige šampiona pobedio Borusiju Dortmund 2:1 i po peti put u svojoj istoriji postao prvak Evrope.

Imajući u vidu kako su čitaoci MONDA prethodnih dana glasali u našoj anketi, većina vas razočarana je tim rezultatom.

Ukupno je glasalo nešto više od 4.000 posjetilaca, a čak 78 odsto izjasnilo se da će navijati za Borusiju! Samo 14 odsto deklarisalo se kao pristalice Bajerna, dok se osam odsto izjasnilo da mu je bitan kvalitet utakmice.

U pobjedu Borusije nakon 90 minuta vjerovalo je 43 odsto glasača, dok se trijumfu Bajerna nadalo 30 odsto. Ostali su očekivali dramu, odnosno produžetke ili penale.

A malo je falilo da do toga i dođe. Ipak, Arjen Roben je bio precizan u 89. minutu, pa je od tragičara došao do epiteta heroja.

Bio je ovo 101. duel Bajerna i Borusije, a Bavarci su daleko uspješniji. Ovo je bila njihova 46 pobeda. Borusija ih ima 29, dok je 26 mečeva završeno bez pobjednika.

(MONDO, foto: Beta/AP/Jon Super)