• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

LE (žrijeb): Srećni Sarajevo i Zrinjski

Sarajevo, Zrinjski i Široki Brijeg saznali su protivnike u prvom odnosno drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Bordo i mostarski tim imali su sreće prilikom žrijeba u Nionu.

Sarajevo je za protivnika dobilo Libertasa iz San Marina, dok je mostarski Zrinjski, koji je pravo nastupa na međunarodnoj sceni stekao zahvaljujući nedobijanju licence trećeplasiranog Borca iz Banjaluke, dobio takođe laganog rivala - Santa Kolomo, iz Andore.

Sarajlije su mogle da izvuku Irtiš iz Kazahstana, makedonski Teteks, albansku Teutu i maltešku Sliemu.

"Plemići" su za potencijalne rivale imali jermensku Miku, Hibernians sa Malte, kazahstansku Astanu i slovenački Domžale.

Prve utakmice prvog pretkola su na programu 4. jula, revanš sedam dana kasnije, a oba predstavnika BiH prve mečeve će igrati u gostima.

U Nionu je potom održan žrijeb I drugog pretkola Lige Evrope, u kojem su se našla i tri predstavnika Bosne i Hercegovine.

Sarajevo će ukoliko prođe Libertas, što je gotovo izvjesno, igraće protiv boljeg iz duela Flora Talin (Estonija) - Kukeši (Albanija).

Zrinjski ne bi trebao da ima većih problema sa ekipom iz Andore, a u drugom pretkolu Mostarce očekuje dvoboj sa kazahstanskom Astanom ili trećeplasiranim timom prvenstva Bugarske.


Pobjednik Kupa BiH Široki Brijeg nije bio među nosiocima i za protivnika je izvukao pobjednika dvomeča između bugarskog Levskog iz Sofije i Irtiša iz Pavlodara (Kazahstan).


(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC