LE (kval): Vojvodina raspucana na Malti

Novosađani ubjedljivom pobjedom nad Hibernijansom u gostima (4:1) počeli učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

LE (kval): Vojvodina raspucana na Malti Izvor: MONDO

Po velikoj vrućini i na terenu sa vještačkom travom, fudbaleri novosadskog superligaša uspjeli su da trijumfuju na početku prve runde kvalifikacija za Ligu Evrope.

Hibernijans - Vojvodina 1:4 (0:2)

Tim Marka Nikolića trijumfovao je golovima Petra Škuletića, Soareša (autogol) u prvom poluvremenu i Abubakara Oumarua i Nebojše Kosovića u drugom. "Lale" su meč završile sa igračem manje, zbog isključenja iskusnog štopera Igora Đurića u posljednjim minutima utakmice.

Zanimljivo, trener Novosađana izveo je na teren ekipu u izrazito ofanzivnoj postavci, sa tri napadača, Oumaruom, Enverom Alivodićem i Petrom Škuletićem, koji je prošlu sezonu proveo na pozajmici u Radničkom iz Niša.

Domaći su u 77. minutu imali odličnu priliku da postignu gol, ali je talentovani golman Marko Kordić (18) odbranio jedanaesterac.

Revanš meč biće odigran za sedam dana na "Karađorđu". Ako ne bude iznenađenja, srpski predstavnik igraće sa boljim iz duela Honved (Mađarska) - Čelik (Crna Gora). Prvi meč, u Nikšiću, završen je pobjedom budimpeštanskog tima 4:1.