LE (kval): Sarajevo - Libertas 1:0 (pol)

Sarajevo poslije prvih 45 minuta vodi sa 1:0 protiv predstavnika San Marina, ekipe Libertasa (1:0).

LE (kval): Sarajevo - Libertas 1:0 (pol) Izvor: MONDO

Vicešampion Bosne i Hercegovine, već u četvrtak uveče na stadionu "Asim Ferhatović - Hase" trebalo bi da riješi pitanje prolaska u narednu fazu Lige Evrope, ali poslije prvog poluvremena vodi s mršavih 1:0.

Jedini pogodak postigao je Alen Melunović u 19. minutu poslije akcije Muhameda Džakmića i asistencije Asmira Suljića.

Najbliži drugom pogotku izabranici Husrefa Musemića bili su u 36. minutu, kada je Ivan Tatomirović poslije kornera bio najviši u skoku, ali je njegov šut zaustavila prečka.

Revanš meč u San Marinu igra se 11. jula. Pobjednik ovog dvomeča igraće sa boljim iz duela između estonske Flore i albanskog Kukesija. Prvi meč u Estoniji okončan je rezultatom 1:1.

Od prvog pretkola krenuo je i mostarski Zrinjski i tek u nastavku slomio otpor Santa Kolome iz Andore (1:3).