Ronaldinjo juriša na Kup Libertadores

Brazilski Atletiko Mineiro, predvođen nekada najboljim fudbalerom svijeta, prvi put ima šansu da postane prvak Južne Amerike.

Ronaldinjo juriša na Kup Libertadores Izvor: MONDO

Atletiko se plasirao u finale Kupa Libertadores, pošto je u revanšu protiv argentinskog tima Njuels Old Bojs nadoknadio 0:2 iz prvog meča, a potom prošao dalje boljim izvođenjem penala - 3:2.

Domaćina je u vođstvo doveo Bernard, na pas Ronaldinja, već u četvrtom minutu, ali se na pogodak za produžetke čekalo do 95. minuta, kada je mrežu zatresao "rezervista" Giljerme.

Utakmica je zbog nestanka struje u drugom poluvremenu trajala preko 100 minuta, a junak penal-serije bio je golman Viktor, koji je zaustavio udarac Maksija Rodrigeza.

VIDEO

Atletiko se prvi put u istoriji plasirao u finale Kupa Libertadores, gdje će se 17. i 24. jula boriti za trofej sa paragvajskom Olimpijom iz Asunsiona.

"Trka za trofejima koje nikad nisam osvojio je ono što me motiviše da i dalje igram fudbal. Osjećam se kao klinac", rekao je tridesettrogodišnji Ronaldinjo.

On je prije dolaska u Evropu, u Pari sen Žermen 2001. godine, igrao za Gremio, a nakon povratka kući 2011. za Flamengo.

(MONDO, foto: Beta/AP/Felipe Dana)