LŠ (kval.): BATE izgubi, dobra Sutjeska

Iznenađenje u Bjelorusiji: trostruki učesnik LŠ, BATE Borisov poražen na svom terenu od kazahstanskog Šahtjora.

LŠ (kval.): BATE izgubi, dobra Sutjeska Izvor: MONDO

Bjeloruski BATE Borisov tri puta je bio učesnik grupne faze Lige šampiona, od toga posljednje dvije zaredom.

Da li će i treći put uzastopno i četvrti put u svojoj istoriji? Kako sada stvari stoje, teško. Jer, BATE je poražen u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona na svom terenu od kazahstanskog Šahtjora Karagandi 0:1.

U utorak je odigrano još nekoliko mečeva u kojima su učesnici klubovi iz ex-YU.

Sarajevski Željezničar
izborio je dobar rezultat na gostovanju Viktoriji Plzenj, koja je u prethodne dvije sezone igrala najprije u grupnoj fazi Lige šampiona, potom Lige Evrope.

Viktorija je pobijedila Željezničar 4:3, nakon što je prvo poluvrijeme završeno 0:0!

"Željo" je poveo 1:0, da bi Viktorija napravila preokret. Češka ekipa je vezala tri gola, potom je Željo smanjio na 2:3, da bi Viktorija opet stigla do +2, ali je sarajevski tim do kraja dao još jedan gol.

Nikšićka Sutjeska je odoljela moldavskom Šerifu na njegovom terenu - 1:1. Moldavci su poveli u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Luvanora, izjednačio je Andrija Pejović u 54. minutu. Šerif je prava "legija stranaca" među kojima je i bivši Zvezdin igrač Kadu.

Zagrebački Dinamo je završio posao već u prvoj utakmici. Protiv Fole iz Luksemburga, "modri" su se mučili u prvom poluvremenu, koje je završeno 0:0, ali su dodali gas u drugih 45 i napunili su mrežu domaćina - 5:0.

Slovenački Maribor se, slobodno možemo reći, obrukao. Na Malti je, protiv Birkirkare odigrao samo 0:0.

Dinamo iz Tbilisija se mučio protiv Strejmuara sa Farskih Ostrva, ali je na kraju zabilježio očekivan trijumf - 6:1.