VATERPOLO: Srbija potopila i Kanadu

Vaterpolisti Srbije na turniru "Četiri nacije" u Beogradu savladala selekciju Kanade sa 11:7.

VATERPOLO: Srbija potopila i Kanadu Izvor: MONDO

Najbolji vaterpolisti Srbije poslije startne lake pobjede nad Kinom upisali su i drugi trijumf na tunriru "Četiri nacije" u Beogradu.

Pobijedili su reprezentaciju Kanade rezultatom 11:7 (1:1, 2:4, 3:1, 5:1).

Za pobjedu u drugom kolu "delfini" su morali da potrude. Raspoloženog rivala sustigli su tek krajem treće četvrtine (6:6), a zatim su u posljednjem kvartalu igrali glavnu ulogu u bazenu.

Selektor Srbije Dejan Savić isprobavao je dosta kombinacija na drugom meču na turniru, a poslije meča istakao je da su njegovi izabranici tek u drugom poluvremenu promjenom ritma uspjeli da slome otpor Kanađana.

U redovima Srbije, koja je nastupala bez Filipa Filipovića i Nikole Rađena, najbolji su bili Dušan Mandić, Slobodan Nikić i Vanja Udovičić sa po dva pogotka, dok su Duško Pijetlović, Miloš Ćuk, Milan Aleksić, Andrija Prlainović i Stefan Mitrović dali po jedan gol.

U drugom meču dana reprezentacija SAD slavila je protiv Kine - 14:8 (2:2 5:1, 4:2, 3:3).

Srbija i SAD će u direktnom okršaju u srijedu od 11.20 časova odlučivati o pobjedniku turnira na Banjici, dok će se od 10 sati sastati Kina i Kanada.

Turnir "Četiri nacije" je posljednja provjera za selekciju Srbije pred Svjetsko prvenstvo u Barseloni, koje startuje 22. jula.

(MONDO, foto: Beta/Branislav Božić)