LŠ (kval.): Derbi Slovanu, Seltik siguran

"Prvo poluvrijeme" najjačeg duela 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona pripalo Slovanu, ali Ludogorec ostao u igri - 2:1. Škoti bolji od komšija.

LŠ (kval.): Derbi Slovanu, Seltik siguran Izvor: MONDO

Drugi dan prvih mečeva drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona donio je mnogo uzbudljivije duele nego što je to bilo u utorak.

Favoriti su, uglavnom, opravdali očekivanja.

Kažemo uglavnom, pošto se očekivala i pobjeda Partizana u Jermeniji.

Ipak, mnogo veći razlog da strepe pred revanš od crno-bijelih imaće fudbaleri mađarskog Đera, koji se poslije 0:2 na svom terenu protiv Makabija iz Tel Aviva nalaze pred eliminacijom.

Šampion Mađarske, za kojeg su sa klupe nastupali nekadašnji igrač Rada Nemanja Andrić i Crvene zvezde Nikola Trajković, ali ne i bivši golman OFK Beogrda Saša Stevanović, poražen je golovima u finišu utakmice (76. i 94. minut).

U drugom derbiju, možda i "jačem" nego prethodno pomenutom, Slovan iz Bratislave je kao domaćin savladao bugarski Ludogorec 2:1.

I u tom meču pobjedonosni golovi viđeni su u završnici. Dvostruki strijelac bio je Juraj Halenar i to u 87. i 93. minutu (iz penala). Prethodno su gosti vodili od 65. minuta golom Matile.

Škotski Seltik, svakako najkvalitetniji tim u ovoj fazi takmičenja, lako je obezbijedio miran revanš za nedjelju dana u Glazgovu, pošto je u susjednoj Sjevernoj Irskoj pobijedio malo poznati Kliftonvil 3:0.

Strijelci za zeleno-bijele bili su Lustig u 25, Samaras u 31. i Forest u 85. minutu.

Najubjedljiviju pobjedu u srijedu ostvario je Švedski Elfsborg koji je kao domaćin "demolirao" letonski Daugavpils - 7:1!