LE(kval.): Široki gol u minusu

Fudbaleri Širokog poraženi su rezultatom 3:2 na gostovanju kod Irtiša u Kazahstanu u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

LE(kval.): Široki gol u minusu Izvor: MONDO

Široki je upisao poraz od Kazahstanaca, ali za utjehu je činjenica da je postigao dva gola u gostima, kao i to da je rezultat na poluvremenu meča u Kazahstanu od 2:0 naslućivao i mnogo nepovoljniji rezultat.

Domaći fudbaleri poveli su u 14. minutu kada je Šomko preciznim udarcem iz slobodnog udarca zatresao mrežu Bilobrka.

U prvom dijelu Široki nije imao mnogo prilika, a prvo veliko uzbuđenje u šesnaestercu domaćih priredio je Kordić koji ej dobro šutirao u 38. minutu ali je pogodio prečku.

Samo tri minute kasnije Irtiš je povećao vođstvo na 2:0 preko Jurina i to je bio rezultat na poluvremenu.

Naš predstavnik u nastavku je zaigrao bolje, a rezultat je uslijedio u 56. minutu kada je Kordić smanjio na 2:1.

U 60. Minutu prva izmjena Širokog Brijega, izašao je Blaić, a zamijenio ga je Šilić, koji je samo četiri minute kasnije pogodio za izjednačenje – 2:2.

Široki je pokušao da se odupre napadima domaćina i ačuva razultat do kraja i to mu je uspjevalo sve do četiri minute prije kraja, kada je Sujumbajev pogodio za pobjedu Irtiša.

Irtiš – Široki Brijeg 3:2 (2:0)

/Šomko 14, Jurin 41, Sujumbajev 86 – Kordić 56, šilić 64/

Irtiš: Kotliar, Černišov, Govedarica, Kulibali, Šomko, Kučera, Averčenko (od 76. Sujumbajev), Mukhutdinov, Bakajev, Jurin( od 69. Šambajev), Murzojev.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, I. Džidić, Ješe, Blaić (od 60. Šilić), Marković, Zakarić (od 71. Marić), Landeka, Vagner (od 90. Čolić), Plazonić, Ljubić, Kordić.

Druga dva bh. predstavnika Zrinjski i Sarajevo igraju takođe večeras svoje duele drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Zrinjski od 18.30 časova dočekuje bugarski Botev iz Plovdiva, sat vremena kasnije Sarajevo igra u Albaniji protiv Kukešija.

Revanš utakmice u Sarajevu, Širokom Brijegu i Burgasu na programu su 25. jula.