LE(kval.): Poraz Sarajeva u Albaniji

Vicešampion BiH u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope poražen od albanskog Kukesija 2:3.

LE(kval.): Poraz Sarajeva u Albaniji Izvor: MONDO

Nakon Širokog Brijega i Zrinjskog, ni treći bh. predstavnik nije uspio da upiše pobjedu. Sarajevo je doživjelo poraz, ali uz dva postignuta gola, što ekipi Husrefa Musemića daje realne šanse za prolaz u naredno kolo kvalifikacija.

Na stadionu Kemal Štafa u Tirani prvu priliku imali su gostujući fudbaleri, kada je Alen Melunović uzdrmao prečku.

Kukesi je poveo u 21. minutu kada je Ji Hodža iskoristio grešku odbrane Sarajeva i savladao Dejana Bandovića.

Nekadašnji napadač sarajevskog Željezničara Lazar Popović, koji sada nosi dres albanskog tima, nespretno je reagovao u 32. minutu i donio Sarajevu izjednačenje. Već u sljedećem napadu totalni preokret bordo tima. Ognjen Tororović pogađa za 2:1.

Nije dugo trajala radost gostiju, jer se Popović iskupio za grešku iz 32. minuta i u sudijskoj nadoknadi donio svom timu izjednačenje.

Igli Almuča u 58. minutu prihvatio je poklon golmana Sarajeva Dejana Bandovića i savladao ga za konačnih 3:2.

Revanš meča na stadionu "Asim Ferhatović - Hase" igra se sljedećeg četvrtka.

KUKESI - SARAJEVO 3:2
/Hodža 24, Popović 45, Almuča 58 - Popović 32ag, Todorović 33)

KUKESI: Halili, Pećini, Malotaj, Brahja, Malakarne, Alikaj (od 90. min. Mziu), Almuča, Karabeci, Progni, Hodža (od 79. min. Manuka), Popović (od 76. min. Malindi). Trener: Armando Kungu.

SARAJEVO: Bandović, Tadejević, Radulović (od 81. min. Karić), Dupovac, Tatomirović, Haurdić, Melunović, Todorović (od 72. min. Šunjevarić), Džakmić, Cimirot, Suljić. Trener: Husref Musemić.

(MONDO, foto: Klix.ba)