Bajern nemilosrdno gazi, već! (VIDEO)

Moć... Za dva dana i 120 minuta igre Bajern postigao devet golova protiv HSV-a i Borusije Menhengladbah.

Bajern nemilosrdno gazi, već! (VIDEO) Izvor: MONDO

Šta li će tek da bude kada počne sezona, kada je šampion Evrope surov na prijateljskim utakmicama protiv rivala iz Bundeslige?

Za svega 120 minuta igre (utakmice su se igrale dva puta po 30 minuta), ekipa Pepa Gvardiole "zabila" je ukupno devet komada i to HSV-u i Borusiji iz Menhengladbaha.

Bajern je dominirao tokom "T-Home" kupa i zasluženo osvojio trofej. Prvog dana takmičenja napunio je mrežu ekipe iz Hamburgera (4:0), a onda je u nedjelju deklasirao "koltove" iz Menhengladbaha - 5:1.

Iako su pripreme u početnoj fazi, igra osvajača "triple krune" minule sezone djeluje sve ljepše.

Tačno 17 minuta bilo je dovoljno Bavarcima da probiju oklop Borusije, a kada je to učinio Frank Riberi sve je izgledalo i djelovalo tako jednostavno za jedne i komplikovano za druge učesnike meča.

Filip Lam je ubrzo postigao drugi pogodak, da bi nešto kasnije "prvenac" u dresu Bajerna proslavio Tijago Alkantara.

Pogledajte video

Borusija je uspjela samo da postigne počasni gol, kojim nije ublažen poraz - strijelac je bio De Jong. Arjen Roben i Tomas Miler su se pobrinuli da šampion Evrope i drugi meč dobije sa četiri gola razlike.

Nema sumnje da će Bajern i u narednoj sezoni biti glavni favorit na svim frontovima, bez obzira što je tokom ljeta promijenio trenera i umjesto trofejnog Jupa Hajnkesa doveo, takođe, trofejnog Gvardiolu.

Bavarci će u srijedu odigrati prijateljsku utakmicu sa Barselonom, dok tri dana kasnije, u subotu, na red dolazi prvi duel sa trofej. U Superkupu Njemačke sastaće se sa velikim rivalom posljednjih godina - Borusijom iz Dortmunda.

Nova sezona u Bundesligi počinje 9. avgusta, kada će se na Alianc areni sastati upravo Bajern i Menhengladbah.