LŠ (uživo): Željo - Viktorija 1:2 (V)

Željezničar smanjio protiv Plzena golom Nermina Jamaka u 44. minutu. Česi vodili 0:2, iako Sarajlije imaju igrača više na terenu.

LŠ (uživo): Željo - Viktorija 1:2 (V)  Izvor: MONDO

TOK UTAKMICE

5. minut - Katastrofalna greška golmana Adnana Hadžića. Lopta mu je prošla kroz noge, a Vagner je pogodio za 0:1. (VIDEO)

11.minut - Benjamin Čolić se povrijedio i Amar Osim je već na startu bio primoran da vrši izmjenu - umjesto Čolića u igri je Mladen Zeljković. Po svoj prilici u pitanju je teža povreda pošto je odmah sa stadiona Koševo prevezen u bolnicu.

20. minut - Igrač više za Želju! Prohaska srušio Adilovića kao zadnjeg igrača i Portugalac Žoao Kapela mu pokazao direktan crveni karton!

29. minut - Svraka je izgubio loptu 30-ak metara od svog gola, uslijedila je brza akcija i sumnjiva ofsajd pozicija, ali je pomoćni arbitar dopustio da se igra nastavi, pa je Petržela zaobišao Hadžića i rutinski povisio na 2:0 (VIDEO).

40. Prvi ozbiljniji napad ka golu Čeha, Željo je imao preko Jamaka iz slobodnog udarca, ali je lopta prohujala iznad prečke.

43. minut - Adilović glavom iskosa pogodio samo golmana gostiju u najboljoj šansi Želje u prvom dijelu.

44. minut - Nakon centaršuta Vernesa Selimovića, Nermin Jamak odlično skočio i uz pomoć stative smanjio prednost Viktorije - 1:2 (VIDEO).

45. minut - Kraj prvog dijela

Na tribinama stadiona "Asim Ferhatović Hase" pojavio se večeras transparent sa porukom “Emina, udaj se za mene”.

Nakon što je istaknut više od 20.000 prisutnih na stadionu počeli su skanidrati “Udaj se, udaj se…”

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

48. minut - Željo je bolje ušao u nastavak meča, konstantno napada, ali bez pravih prilika. Najigliniji u ovim trenucima kod domaćina je bivši igrač Borca Sead Bučan.

60. minut - igra se odvija uglavnom na sredini terena, Željo je agilniji ali bez pravih akcija i rilika za pogotke.

85. minut- Najbolja šansa za Želju u nastavku. Poslije gužve u šesnaestercu, lopta je stigla do Adilovića, koji se nalazio na desetak metera iskosa sa desne strane, ali je jako loše šutirao.

90. minut - Uslijedila je brza kontra gostiju koji su išli dva na jedan prema Željinog golmanu, ali je Bučan presjekao pas i spriječio stopostotnu šansu.

Prvi susret, prvak Bosne i Hercegovine je izgubio u Češkoj rezultatom 4:3, ali je zadržao nadu da večeras može izboriti plasman u narednu rundu, gdje ga (eventualno) očekuje estonska Nome Kalju, koja je bila bolja od finskog Helsinikija (2:1, 0:0).

U odnosu na meč u Plzenu, trener Želje je večeras u startnih 11 uvrstio Muamera Svraku i Benjamina Čolića, koji nisu igrali na prvoj utakmici zbog kartona.

Ružnu uvertiru revanš utakmici elitnog takmičenja, napravili su navijači oba kluba danas u Sarajevu.

ŽELJEZNIČAR: Hadžić, Kerla, Škaljić, B. Čolić, Uridnov, Bučan, Svraka, Jamak, Tomić, Adilović i Selimović.

PLZEN: Kozačik, Limberski, Prohaska, Čišovski, Horvat, Petržela, Darida, Kovarik, Kolar, Vagner.