Potencijalni protivnici Partizana igraju revanš meč 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Bugarski Ludogorec vodi 3:0 protiv Slovana.
Ako prođu jermenski Širak, fudbaleri Partizana igraće u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv bugarskog Ludogoreca.
Ludogorec u revanš meču 2. kola vodi protiv Slovana iz Bratislave 3:0 desetak minuta pre kraja i izvJesno je da će se plasirati u narednu rundu kvalifikacija.
Slovan je u prvom meču u Bratislavi pobedio 2:1, ali je Ludogorec već u prvih 15 minuta revanša dva puta pogodio. Već u 3. minutu Ivan Stojanov je doveo Ludogorec u vođstvo, a u 12. minutu na 2:0 je povisio Dani Abalo.
Dani Abalo je bio i strelac trećeg gola za bugarskog predstavnika, koji je prošle sezone propisno namučio zagrebalčki Dinamo u kvalifikacijama za isto takmičenje.
REZULTATI 2. KOLA KVALIFIKACIJA ZA LŠ:
Srijeda:
Ludogorec (Bugarska) - Slovan Bratislava (Slovačka) 3:0, prvi meč 1:2
Maribor (Slovenija) - Birkirkara (Malta) 2:0, prvi meč 0:0
Partizan (Srbija) - Širak (Jermenija) 0:0, prvi meč 1:1
Legija (Poljska) - TNS (Vels) 1:0, prvi meč 3:1
Utorak:
Šahtjor Karagandi (Kazahstan) - BATE Borisov (Bjelorusija) 1:0, prvi meč 1:0
Nome Kalju (Estonija) - Helsinki (Finska) 2:1, 0:0
Skenderbeg (Albanija) - Nefči Baku (Azerbejdžan) 1:0 poslije produžetaka, 0:0
Molde (Norveška) - Sligo Rovers (Irska) 2:0, 1:0
Daugava (Letonija) - Elfsborg (Švedska) 0:4, 1:7
Makabi Tel Aviv (Izrael) - Đer (Mađarska) - 2:1, 2:0
Seltik (Škotska) - Kliftonvil (Sjeverna Irska) 2:0, 3:0
Željezničar (BiH) - Viktorija Plzenj (Češka) 1:2, 3:4
Strejmur (Farska ostrva) - Dinamo Tbilisi (Gruzija) 1:3, 1:6
Hafnarfjordur (Island) - Ekranas (Litvanija) - 2:1, 1:0
Sutjeska (Crna Gora) - Šerif Tiraspolj (Moldavija) 0:5, 1:1
Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Fola (Luksemburg) 1:0, 5:0
Vardar (Makedonija) - Steaua (Rumunija) 1:2, 0:3
PAROVI 3. KOLA:
Bazel - Makabi Tel Aviv
Molde - Legija
Slovan/Ludogorec -Partizan
Dinamo Tbilisi - Steaua
APOEL - Maribor
Seltik - Elfsborg
Šahtjor Karagandi - Skenderbeg
Austrija Beč - Hafnarfjordur
Kalju Nome - Viktorija Plzenj
Dinamo Zagreb - Šerif
Nordsjiland - Zenit
Salcburg - Fenerbahče
PAOK - Metalist
PSV Ajndhoven - Zulte Varegem
Lion - Grashopers
(MONDO)