LE (kval.): Albanci preveliki zalogaj

Kukeši uspio da odbrani svoj gol protiv Sarajeva na stadinu "Asim Ferhatović - Hase" čime su Albanci izborili plasman u treće kolo kvalifikacija.

LE (kval.): Albanci preveliki zalogaj Izvor: MONDO

Albanski predstavnik slavio je u prvom meču 3:2, tako da je Sarajlijama bila neophodna pobjeda za prolaz u narednu rundu kvalifikacija. To se nije desilo, meč je okončan bez pobjednika, ali i bez golova - 0:0.

U prvih 45 minuta Sarajevo je preko Marija Tadejevića u 41. minutu moglo do vođstva, ali je udarac odsjeo na prečki.

Okvir gola bio je saveznik Albanaca i početkom drugog poluvremena, kada je jedan od fudbalera Kukešija nespretno reagovao i pogodio stativu svog gola.

Vicešampion BiH bio je bolji i u nastavku meča, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Iako je tim Husrefa Musemića imao terensku inicijativu, nije tu bilo mnogo izglednih prilika za gol. I ono što je išlo u okvir gola Kukešija, albanski čuvar mreže Argent Halili je to bez problema zaustavio i izrastao u igrača susreta.

Tako će Kukeši u trećem kolu kvalifikacija igrati protiv ukrajinskog Metalurga iz Donjecka.

Najbolju priliku Sarajevo nije iskoristilo u 68. minutu, kada je udarac Melunovića sa 11 metara odbranio golman Kukešija.

"Bordo" tim tako je razočarao blizu 10.000 svojih pristalica, koji su na kraju skandirali svom ljubimcima "Skinite dresove"!

"Po ko zna koji put nam se ovo ponavlja. Ovo je katastrofa! Ovo je jedan od težih poraza za Sarajevo. Žao mi je navijača koji su nas bodrili cijelu utakmicu. Nisu zaslužili da im priredimo ovakvu blamažu", rekao je trener Sarajlija Husref Musemić nakon utakmice.

(MONDO, foto: Davorin Sekulić/Klix.ba)