Bajković: Moramo da se stisnemo

Junak Zvezdinog remija sa islandskom IB Vestmanejom kaže da ekipa mora da popravi mnogo toga do dvomeča sa Černomorecom.

Bajković: Moramo da se stisnemo Izvor: MONDO

Boban Bajković je prošle sezone u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope obezbijedio Crvenoj zvezdi prolaz u narednu rundu, pošto je na Kipru u penal seriji sa Omonijom uspio da zaustavi dva šuta protivničkih igrača.

Ipak, protiv narednog rivala, Bordoa, nije bio podjednako uspješan kada je u 92. minutu šutirao Gufran.

Sezonu 2013/14. Bajković je počeo na sličan način, doduše nešto ranije pošto je Zvezda sa IB Vestmanejom igrala u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Golman crveno-bijelih je u 78. minutu zaustavio udarac Gunara Gudmundsona sa bijele tačke. U tom trenutku rezultat je bio 0:0, a Islanđani su imali igrača više zbog isključenja Stefana Mihajlovića, pa je pitanje šta bi bilo do kraja.

Ovako, ostalo je 0:0, a Zvezda je zbog pobjede u prvom meču (2:0) prošla dalje, na duel Černomorecu iz Odese.

Bajković je, poput mnogih, svjestan da je crveno-bijelima za dvomeč protiv ukrajinskog tima potrebna mnogo bolja igra nego u četvrtak na Islandu.

"U pojedinim trenucima imali smo i sreće. Trebalo je mnogo ranije da riješimo pitanje pobjednika. Imali smo prilike za gol, ali ih nismo iskoristili i nakon toga uvukla se nervoza u tim. Suđenje je bilo veoma loše, ali to nije tema kojom želimo da se bavimo, već naša loša igra. Moramo da se stisnemo i popravimo mnogo toga do dvomeča sa Černomorecom", rekao je Bajković za klupski sajt.

Na pitanje o penalu, kazao je da više voli mečeve u kojima ne mora da brani udarce sa bijele tačke.

"Najviše volim utakmice u kojima ne moram da branim penale i u kojima nemam puno posla, jer to onda znači da Zvezda igra dobro i da je nadmoćna na terenu", dodao je Bajković.

Crveno-bijeli će prvi meč sa Černomorecom igrati narednog četvrtka u Odesi, a revanš je 8. avgusta u Beogradu.

(MONDO, foto: MN Press)