PRIPREME: Junajted izbjegao treći poraz

"Crveni đavoli" golom Vilfreda Zahe u nadoknadi uspjeli da izjednače protiv Sereso Osake (2:2).

PRIPREME: Junajted izbjegao treći poraz Izvor: MONDO

Mančester junajtedu baš ne prija Daleki Istok.

Šampion Engleske ostao je bez pobjede u tri pripremne utakmice, a jedini put kada su igrači Dejvida Mojesa, nasljednika slavnog Aleksa Fergusona, podignute glave izašli sa terena ovog ljeta bilo je u Australiji, protiv najboljeg tima tamošnje lige (5:1).

Pored te utakmice dva puta su izgubili, prvo od selekcije najboljih igrača tajlandskog prvenstva (0:1), zatim i od Jokohame Marinos (2:3).

U petak su bili na pragu novog poraza, ali je Vilfred Zaha pogodio mrežu Sereso Osake u sudijskoj nadoknadi i tako izborio remi – 2:2.

Japanski klub je dva puta vodio tokom utakmice – 1:0, golom Sugimota u 34. minutu i 2:1, pogotkom Minamina u 63. Golove za Junajted postigli su Kagava u 54. i pomenuti Zaha.

VIDEO

Zanimljivo, Kagava je samo minut prije gola koji je dao klubu u kojem je počeo karijeru promašio penal, tačnije golman je odbranio njegov udarac.

Sastav Mančester junajteda za ovu utakmicu je bio: Lindegard – Rafael (79. Fabio), Smoling, Ferdinand, Batner (79. Evra) – Jang (79. Kleverli), Gigs (79. Lindgard), Džons (46. Anderson), Kagava (58. Zaha) – Velbek, Van Persi (69. Januzaj).

(MONDO, foto: Guliver/Getty images/Atsushi Tomura)