Čak šest komada za pola sata! Namješteno?

Letonci izgubili od Elfsborga 7:1 kod kuće, a pet golova primili pred kraj meča.Pod lupom Moldavci, Mađari, Albanci, Gruzijci, ali i klubovi iz BiH.

Čak šest komada za pola sata! Namješteno? Izvor: MONDO

Evo posla za istražitelje FIFA.

Povod da se posumnja u regularnost takmičenja u kvalifikacijama za Ligu šampiona dali su fudbaleri letonskog prvaka Daugave i šampiona Švedske Elfsborga. Njihov dvomeč završen je ukupnim rezultatom 11:1.

I ništa u tome ne bi bilo čudno da u prvoj utakmici čak šest golova nije postignuto u razmaku od samo 30 minuta.

Šveđani su u revanšu na svom terenu pobijedili 4:0, a nedelju dana prije druge utakmice bilo je 7:1 u Letoniji.

Rezultat iz prvog meča učinio se sumnjivim "FederBet", "nadzornom organzu" za klađenje u Evropi, koji je Letonce prijavio Svjetskoj fudbalskoj federaciji (FIFA).

Sve je djelovalo normalno do 62. minuta, a onda su počeli da "pljušte" golovi. Gosti su vodili 2:0 i niko nije pomišljao da će do kraja meča da postigne još pet golova i da primi jedan.

Ono što posebno skreće pažnju na ovaj meč kada je regularnost u pitanju, je vrlo veliki broj uplata  da će na utakmici biti šest i više pogodaka.

"Ne mogu da vjerujem, pa sve vrijeme su se u svom šesnaestercu branili sa najmanje devet igrača. Mislim da tako ne bi igrali da su željeli da nas puste", nije se mogao načuditi veteran Andreas Klarstrom informacijama koje je dobio.

"Oni su loša ekipa", dodao je i zaključio da bi "trebalo imati malo više povjerenja u ljude".

Međutim, nije to jedini meč za koji "FederBet" smatra da nije bio regularan. FIFA će morati da se pozabavi i sa utakmicama u kojima su učestvovali klubovi iz Albanije, Moldavije, Mađarske, Gruzije i Bosne i Hercegovine.