LŠ (kval): Favoriti po planu, dva gola Devića

Uvodne utakmice 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona nisu donijele iznenađenja.

LŠ (kval): Favoriti po planu, dva gola Devića Izvor: MONDO

Steaua, Viktorija Plzenj, kazahstanski Šahtjor iz Karagandija i Metalist iz Harkova jednom nogom već su zakoračili u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, dok su na dobrom putu da se tamo nađu i bečka Austrija, Bazel i Zenit.

Najbolji rezultat pred revanš ima Viktorija, koja je kao gost savladala estonsku Kalju 4:0.

Česi su poveli već u 2. minutu golom štopera Mariana Čišovskog, a isti igrač do kraja meča još dva puta se upisao u strijelce. U međuvremenu je pogodio i Mihal Duris.

U odličnom položaju pred utakmicu u Bukureštu nalazi se Steaua, pošto je u Tbilisiju bila bolja od domaćeg Dinama - 2:0.

Oba gola gosti su dali u drugom dijelu utakmice, a pogađao je Gabrijel Janku (64. i 80. minut).

Kazahstanski Šahtjor iz Karagandija nalazi se pred istorijskim uspjehom, a isto bi bilo i da je pobjedio albanski šampion Skenderbeg. Jedna od ove dvije ekipe po prvi put u svojoj istoriji ima šansu da dođe na korak od elitnog takmičenja.

Ipak, poslje prvog meča bliži tom cilju je kazahstanski predstavnik, pošto je kao domaćin slavio 3:0.

Austrija je u Beču pobijedila islandski Hafnarfjordur 1:0, golom Daniela Rojera u 25. minutu.

Više se možda očekivalo od Bazela i Zenita, ali su i te dvije ekipe došle do pobjeda u prvim utakmicama. I jedni i drugi slavili su "minimalcem" - Bazel kod kuće protiv Makabija iz Tel Aviva, golom Valentina Štokera u 39. minutu, a Zenit u gostima protiv danskog Nordsjelanda, pogotkom Aleksandera Keržakova u 49. minutu.

Sjajno veče u utorak imao je Beograđanin sa ukrajinskim pasošem, Marko Dević. Sa dva gola donio je Metalistu iz Harkova pobjedu u Solunu protiv PAOKA.

Prvo je bio precizan u 43. minutu iz penala, a potom i u 72. POGLEDAJTE

Zagrebački Dinamo je teškom mukom uspio da savlada Šerif iz Tiraspolja - 1:0.

Šampion Moldavije, za koji od ove sezone nastupa dugogodišnji igrač Crvene zvezde Kadu Mendeš, poklekao je u 89. minutu, poslije udarca glavom Antea Rukavine. Imali su gosti potom šansu za izjednačenje, ali je mladi golman Dinama Ognjen Zelenika uspio da odbrani udarac Rikardinja u situaciji "jedan na jedan".

Pobjedu na domaćem terenu ostvario je i PSV Ajndhoven, koji je golovima Depaja u 61. i Lokadije u 75. minutu došao do solidne prednosti pred revanš sa Zulte Varegemom za nedjelju dana u Belgiji.

Olimpik iy Liona je golom reprezentativca Srbije Milana Biševca pobijedio Grashopers, za koji je igrao Milan Vilotić