Ljajićev oproštaj od Firence?

Adem Ljajić ušao je sa klupe na početku drugog poluvremena utakmice Fiorentina - Gazijantepspor i potom postigao treći gol za Violu u pobJedi od 4:1.

Ljajićev oproštaj od Firence? Izvor: MONDO

Da li je to bio i posljednji nastup, ujedno i pogodak srpskog fudbalera u ljubičastom dresu?

Vjerovatno...

Ljajić je u 80. minutu rutinski realizovao fantastičan pas petom koji je dobio od Markosa Alonsa i, po svemu sudeći, spakovao stvari za selidbu u Milan. Pre toga, u 57. minutu, Ljajić je bio asistent kod pogotka Masima Ambrosinija, a koliko je važan za igru ekipe Ljajić je pokazao u 54. minutu kada je poslao "bombu" prema Karčemarskasu, ovaj uspio samo da je kratko odbije, prije nego što je Alberto Akvilani "ćušnuo" loptu u mrežu za 1:0.

Ljajić je direktno bio umiješan u tri od četiri gola ekipe.

Jedini gol koji su Turci postigli u meču sa Fiorentinom bio je posljedica greške srpskog reprezentativca Nenada Tomovića, što je kaznio Dagan Sahin. Posljednji gol za Fiorentinu na utakmici postigao je Matijas Vesino.

FIORENTINA: Neto (od 46. Munua) - Komper (od 46. Hegazi), Savić (od 61. Ronkalja), Tomović (od 61. Kasani), Paskual (od 46. Alonso) - Ambrosini (od 61. Vesino), Pizaro (od 61. Bakić), Borha Valero (od 46. Akvilani), Hoakin (od 46. Kuardado) - Rosi (od 46. Ljajić), Gomez (od 61. Jakovenko).

Crnogorski reprezentativac Ivan Kecojević isključen je u 60. minutu zbog drugog žutog kartona.