Arsenal - Napoli: Dobar fudbal i makazice!

Napoli je na "Emirejtsu" vodio 2:0 na poluvremenu, ali je Arsenal izvukao remi golom u 87. minutu uz promašen penal Podolskog i makazice Žirua.

Arsenal - Napoli: Dobar fudbal i makazice! Izvor: MONDO

Svakom po poluvrijeme, uz lijep fudbal, lijepe poteze, četiri gola i promašen penal.

Svi koji su platili da gledaju drugu utakmicu "Emirejts kupa", a prvu je obilježio težak faul nad Didijeom Drogbom, zadovoljni su otišli kući:

Arsenal - Napoli 2:2 (0:2).

Italijani, koje sa klupe predvodi bivši menadžer Liverpula i Čelsija, Rafael Benitez, iznenadili su i nadigrali Arsenal u prvom poluvremenu, ali je tim Arsena Vengera u nastavku, nekako, uspio da izbjegne poraz, najviše zahvaljujući golu Lorana Košelnija u 87. minutu.

Možda je Arsenal mogao da napravi i "pun" preokret da početkom drugog dijela igre Lukas Podolski nije promašio penal, odnosno da mu Pepe Rejna nije odbranio udarac.

Prvi pogodak za "tobdžije", na sjajan način, postigao je Olivije Žiru.

U nedjelju sastaju se Napoli - Porto i Arsenal - Galatasaraj.

Pravila su takva da pobjeda vrijedi tri boda, a remi bod, koliko vrijedi i svaki postignuti gol.

Na ovoj nesvakidašnjoj tabeli Galatasaraj ima četiri boda (3+1), Napoli (1+2) i Arsenal (1+2) po tri, a Porto nijedan (0+0).

ARSENAL: Fabijanski - Dženkinson (od 56. Sanja), Košelni, Mertesaker, Gibs - Ramzi (od 62. Okslejd-Čamberlejn), Vilšer (od 62. Arteta), Rosick, Gnabri (od 56. Volkot) - Podolski, Žiru.

NAPOLI: Rejna - Mesto, Kanavaro, Britos (od 62. Albiol), Armero - Behrami (od 85. Džemaili), Inler - Insinje (od 76. Dosena), Hamšik (od 65. Mertens), Kaljehon (od 46. Mađo) - Pandev (od 46. Iguain).