Puče "srpska" Benfika

U šestom izdanju "Euzebio kupa", Benfika je na "Da Lužu" izgubila od Sao Paula (0:2) i, uz tri titule, treći put trofej prepustila gostima.

Puče "srpska" Benfika Izvor: MONDO

U čast čuvenog Euzebija, Kup nazvan po njegovom imenu igra se u Lisabonu od 2008. godine. U šestom izdanju ove revije:

Benfika - Sao Paulo 0:2 (0:0).

Neočekivani poraz "orlovima" nanijeli su Aloizio i Rafael Toloi, koji su golovima u 53. i 63. minutu pokvarili feštu. Sve to iz svečane lože gledao je i Euzebio.

U startnoj postavi Benfike našla su se trojica srpskih fudbalera, Nemanja Matić, Filip Đuričić i Lazar Marković. Đuričića je na poluvremenu zamijenio Rodrigo, a Markovića u 61. minutu još jedan srpski igrač, Miralem Sulejmani.

Ekipa Žoržea Žezusa doživela je drugi poraz u pripremama za start nove sezone, prvi od 20. jula kada je Benfiku pobijedio najveći rival, Sporting (2:1). Dva puta "orlovi" su igrali neriješeno, sa Bordoom (3:3) i Penjarolom iz Urugvaja (1:1), a ostalih pet utakmica su pobijedili.

Do početka sezone, Benfiku očekuje još meč sa Napolijem u Napulju, 9. avgusta.

U prvom izdanju "Euzebio kupa", 2008. godine, Benfika je poražena od Intera na penale, naredne sezone pobijedila je Milan poslije jedanaesteraca, pa izgubila od Totenhema, poslije čega je domaćin vezao dve pobjede nad Arsenalom i Real Madridom.