UKRAJINA: Prva pobjeda Černomoreca

Rival Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu Evrope kao domaćin savladao Metalurg iz Donjecka - 1:0 (1:0).

UKRAJINA: Prva pobjeda Černomoreca Izvor: MONDO

Za razliku od crveno-bijelih, ekipa Černomoreca morala je da između dva meča trećeg kvalifikacionog kola odigra prvenstvenu utakmicu.

Tim iz Odese dočekao je Metalurg (u četvrtak izgubio od albanskog Kukešija - 2:0) i uspio da trijumfuje, pogotkom sjajnog Oleksija Antonova u 40. minutu.

Antonov je počeo meč na klupi, ali ga je nezadovoljni trener Roman Grigorčuk uveo poslije samo pola sata.

Jednom od najboljih pojedinaca u timu Černomoreca nije trebalo mnogo vremena da ostavi pečat - lijepo ga je proigrao Vladimir Prijemov, a on je sa petnaestak metara iskosa plasirao loptu po zemlji, u dalji ugao golmana gostiju Bandure.

Černomorec je u ravnopravnoj utakmici tri puta pogađao okvir gola, ali je i Metalurg imao svoje šanse i posebno je u drugom poluvremenu natjerao domaćina da se preorijentiše na odbranu i brze kontranapade.

Zvezdinom rivalu to je prva pobjeda u četiri kola ukrajinskog prvenstva. Imao je dva remija i prošlonedeljni poraz od Šahtjora u Donjecku.

Revanš susret na stadionu Crvene zvezde na programu je u četvrtak od 20.30 časova. Srpski predstavnik pokušaće da nadoknadi 1:3 iz Odese.

ČERNOMOREC: Bezotosnji, Zubejko, Berger, Fontaneljo, Vangeli, K. Kovaljčuk, Gaj (od 61' Bobko), Prijemov, Rijera (od 57' Đa Đeđe), Valejev (od 31' Antonov), Samodin.(MONDO)