LŠ (žene): Sarajke deklasirale Kardif

Fudbalerke SFK 2000 na Otoci savladale Kardif rezultatom 3:0 u prvom kolu kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona.

LŠ (žene): Sarajke deklasirale Kardif Izvor: MONDO

Sarajke su odlično krenule u kvalifikacijama za Ligu šampiona, pošto su bez problema i prilično ubjedljivo savladale tim iz Velsa.

Pitanje pobjednika riješila je Amela Fethović sa dva gola u prvom poluvremenu. Prvo je u desetom minutu dovela SFK 2000 u vođstvo a onda u 28. minutu duplirala prednost.

Alma Jašarević u 73. Minutu postavila je konačnih 3:0 za šampionke BiH.

U drugom meču prvog kola od 17 časova na Otoci igraju bugarska NSA Sofija i Konak Beledijespor.

Turska ekipa biće protivnik fudbalarkama iz Sarajeva u drugom kolu koje se igra u subotu.

Prve dve ekipe iz kvalifikacionih grupa plasiraće se u šesnaestinu finala Lige šampiona u kojoj će im se pridružiti timovi koji su se direktno plasirali u ovu fazu takmičenja.