BUNDES: Volej Mandžukića za pobjedu Bajerna

Bavarci prelijepim golom hrvatskog napadača došli do pobjede u Frankfurtu. "Petarda" Hofenhajma u Hamburgu, Volfsburg ubjedljiv protiv Šalkea.

BUNDES: Volej Mandžukića za pobjedu Bajerna Izvor: MONDO

Aktuelni šampion Njemačke nastavio je uspješnu seriju u domaćem prvenstvu, u kojem je posljednji put poražen 28. oktobra 2012, na svom terenu od Bajer Leverkuzena (1:2).

Golom Marija Mandžukića Bajern Minhen je u Frankfurtu pobijedio Ajntraht 1:0 i poslije dva kola ima maksimalan učinak, kao i Bajer Leverkuzen i Majnc. Pogledajte gol!

Bavarci su poslije ranog pogotka, u 13. minutu, uspješno kontrolisali meč i sigurno čuvali prednost. Ipak, u finišu prvog poluvremena domaćin je uspio da postigne pogodak koji je poništen zbog sumnjivog ofsajda. Veliko je pitanje da li su arbitri ispravno procijenili u toj situaciji, ali protesti igrača Ajntrahta bili su uzaludni.

U posljednjih nekoliko minuta utakmice Bajern je imao priliku da uveća prednost, međutim, Roben, Švajnštajger i Riberi nisu uspjeli da savladaju Kevina Trapa.

I Ajntraht je imao priliku za izjednačenje u posljednjim trenucima meča, kada je Manuel Nojer istrčao van kaznenog ne bi li stigao do lopte prije Srđana Lakića, ali je Hrvat bio spretniji, međutim, iz teške pozicije šutirao je nedvoljno snažno da bi postigao pogodak.

Iako se zagrijavao kraj aut linije, Mario Gece i u uvoj utakmici nije dobio priliku da debituje za Bajern Minhen u Bundesligi.

Ubjedljivu pobjedu u 2. kolu ostvarili su igrači Hofenhajma koji su "demolirali" Hamburg u gostima - 5:1!

Gosti su poveli već u 5. minutu, a i kao je Rafael Van Der Vart izjednačio minut prije odlaska na odmor, Hamburgu nije bilo spasa u drugom dijelu meča. Čak četiri gola postigli su gosti za četvrti bod u prve dvije utakmice.

Raspucani su bili i igrači Volfsburga, koji su četiri puta pogodili mrežu Šalkeovog gola za iznenađujućih 4:0.

Bajer Leverkuzen je ostao na vrhu tabele zahvaljujući autogolu Švaba u 43. minutu utakmice sa Štutgartom, a pobjedu u gostima, takođe drugu ove sezone upisao je Majnc, koji je pobijedio Frajburg 2:1.

Prvu "trojku" ove sezone upisala je Borusija Menhengladbah, koja je u posljednjem meču dana kao domaćin savladala Hanover 3:0. Gosti su u prvom kolu bili bolji od Volfsburga, ali u subotu nisu pokazali istu partiju.