PREMIJER BiH (pol): Gosti se goste, zasad

Poslije prvih 45 minuta prvih utakmica četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, gosti imaju više razloga za zadovoljstvo.

PREMIJER BiH (pol): Gosti se goste, zasad Izvor: MONDO

U Trebinju, Sarajevo vodi protiv Leotara (0:1), Vitez je stekao prednost u Bijeljini protiv Radnika (0:1), a Mladost je vodila na Otoci protiv Olimpika, koji je u prvom dijelu uspio da izjednači (1:1).

Sarajlije su na trebinjske "Police" stigle s imperativom pobjede nakon što su poražene na Koševu od Širokog Brijega (1:2) u prethodnom kolu. I odmah na startu je početna inicijativa urodila plodom. Igrao se šesti minut kad je Komazec zatresao mrežu Leotara. Mogao je bordo tim da riješi pitanje pobjednika, ali je u nekoliko navrata prokockao odlične šanse što bi lako moglo da im se osveti u nastavku.

I novi premijerligaši imaju pozitivne rezultate poslije prvih poluvremena.

Vitez je prvi dio meča protiv Radnika riješio golom Jurića, a odlično se protiv vukova nosi i Mladost iz Velike Obarske. Gosti su poveli u 13. minutu preko Kostića, ali je Olimpik uspio da izjednači u 25. minutu, ali bolju igru do posljednjeg sudijskog zvižduka nije uspio da kruniše potpunim preokretom.