PREMIJER: Tužni Arsenal

Tim Arsena Vengera kod kuće izgubio od Aston Vile - 1:3. Pobjede Vest Hema, Fulama i Sautemptona.

PREMIJER: Tužni Arsenal Izvor: MONDO

Ako se po jutru poznaje dan, biće ovo još jedna frustrirajuća sezona za navijače Arsenala!

Londonski tim brzo je poveo protiv Aston Vile, golom Olivijea Žirua, ali je onda serijom grešaka odbrane "potonuo" u poraz - 1:3.

Gosti su preko brzonogog Gabrijela Agbonlahora iznudili dva jedanaesterca, iz kojih je Kristijan Benteke matirao Vojćeha Šćešnog (prvi penal je Poljak odbranio, ali se lopta odbila pravo na glavu belgijskom napadaču).

Arsenal je potom ostao bez isključenog Lorana Košelnog (dva žuta kartona), Rosicki i Kazorla nisu iskoristili sjajne prilike za izjednačenje i kazna je stigla u vidu gola Antonija Lune iz jedne od mnogobrojnih kontri Aston Vile.

Vest Hem je dočekao novajliju Kardif i očitao mu lekciju iz premijerligaškog fudbala (2:0). Za dobar početak sezone pobrinuli su se veteran Džo Kol i Kevin Nolan.

Fulam je minimalnim rezultatom slavio na gostovanju u Sanderlendu, kao i Sautempton u Vest Bromviču i to golom Rikija Lamberta iz penala u 90. minutu.

Norič i Everton odigrali su "triler" sa četiri gola u drugom poluvremenu. Vodio je prvo domaćin, pa gost, a završilo se podjelom plijena - 2:2.