PL BiH: Preokreti Radnika i Olimpika

Sarajevo slavilo u Trebinju (1:2), Radnik preokrenuo protiv Viteza (2:1), kao i Olimpik protiv Mladosti (2:1). Novi remi Čelika, petarda Zrinjskog.

PL BiH: Preokreti Radnika i Olimpika Izvor: MONDO

Gosti su se gostili, ali samo u prvom poluvremenu! U nastavku je sve došlo prema očekivanom planu pošto su pobjede uknjižili Radnik, Olimpik i Sarajevo.

Doduše, bordo tim je slavio u gostima u Trebinju nad Leotarom (1:2), ali i taj trijumf bio je manje-više očekivan…

Sarajlije su na trebinjske "Police" stigle s imperativom pobjede nakon što su poražene na Koševu od Širokog Brijega (1:2) u prethodnom kolu. I odmah na startu je početna inicijativa urodila plodom. Igrao se šesti minut kad je Nikola Komazec postigao svoj prvi pogodak u dresu Sarajeva. Mogao je bordo tim da riješi pitanje pobjednika u prvih 45 minuta, ali je u nekoliko navrata prokockao odlične šanse što im se osvetilo već na početku nastavka.

Marinković je izveo korner s desne strane u 56. minutu, Šaraba je glavom prebacio loptu na drugu stativu, a rezervista Milović bio najviši u skoku za 1:1.

Domaći su tad preuzeli inicijativu, ali nisu uspjeli da u nekoliko odličnih šansi savladaju golmana Bandovića.

U 79. minutu stigla je kazna kada je džoker Husrefa Musemića, Osmanagić matirao Kukriku za veliko slavlje gostujućih igrača i navijača.

Dobru partiju u subotu popodne pružili su novi premijerligaši Vitez i Mladost iz Velike Obarske na gostovanjima u Bijeljini i sarajevskoj Otoci, ali su na kraju ostali kratkih rukava.

Vitez je prvi dio meča protiv Radnika riješio golom Jurića, ali je poklekao u furioznom finišu domaćih. Najprije je u 73. minutu izjednačio Komlenović, da bi pred sami kraj susreta, Nikić postigao pogodak za pobjedu Radnika.

I Mladost je odlično počela pošto je u 13. minutu povela preko Kostića, ali je samo tri minuta kasnije Olimpik pogotkom Duraka uspio da izjednači.

Imali su "vukovi" mnogo šansi da prije isteka poluvremena potpuno preokrenu, ali nisu uspjeli da bolju igru krunišu pogotkom.

I u nastavku su se gosti grčevito branili sve do sudijske nadoknade vremena kada je Kokot zatresao Tripićevu mrežu za pobjedu Olimpika.

Čelik opet nije uspio da pobijedi uknjiživši i četvrti remi. Ovog puta, Velež, za koji je debitovao doskorašnji fudbaler Borca Darko Maletić, odnio je bod sa "Bilinog polja" (0:0) u ne previše interesantnoj utakmici.