PREMIJER: Van Persi nastavio "teror"

Mančester junajted impresivan na startu nove sezone - 4:1 protiv Svonsija u gostima. Igrao i Runi.

PREMIJER: Van Persi nastavio "teror" Izvor: MONDO

Aleks Ferguson je u "penziji", ali ekipa koju je selektirao i trenirao ostala je na okupu.

Novi menadžer Dejvid Mojes, koji za sada nije doveo nijedno ozbiljno pojačanje, sa starim snagama je furiozno krenuo u odbranu titule prvaka Engleske.

Robin Van Persi nastavio je tamo gdje je stao prošle sezone (bio najbolji strijelac Premijer lige sa 26 pogodaka), Deni Velbek najavio da će biti znatno efikasniji, a i Vejn Runi je odigrao 30 minuta i zabilježio asistenciju kod četvrtog pogotka.

Svonsi - Mančester junajted 1:4 (Boni 83 - Van Persi 34, 76, Velbek 36, 90+2)!

Van Persi je zatresao mrežu akrobatskim volej udarcem poslije duge lopte Rajana Gigsa, zatim i "projektilom" sa 20 metara, nakon trka kroz odbranu domaćeg tima.

Kod Velbekovog prvog pogotka je cijeli posao završio Antonio Valensija, da bi na Runijevo dodavanje u "dubinu" lijepo lobovao golmana Mišela Vorma.

Mladi napadač prošle sezone je na 27 nastupa u prvenstvu dao samo jedan gol i to 20. oktobra 2012. protiv Stouka, a sada već u prvom kolu uspio da duplira taj, nevjerovatno "mršav" učinak.

Svonsi nije zaslužio da izgubi ovoliko ubjedljivo, ali razlika u klasi između dva tima obično se ogleda u procentu realizovanih šansi. Da menadžer Mihael Laudrup nije čekao 46. minut da ubaci pojačanje iz Holandije Vilfrida Bonija, možda bi rezultat bio drugačiji...

Ovako, Junajted već vodi na tabeli, ispred Aston Vile i Vest Hema. U nedjelju i ponedjeljak čeka se odgovor Čelsija i Mančester sitija!

OVDJE pročitajte ostale rezultate prvog kola.