PRIMERA: Kapiten uljepšao Đukićev debi

Valensija pobijedila Malagu (1:0), u premijernom prvenstvenom meču pod vođstvom srpskog trenera.

PRIMERA: Kapiten uljepšao Đukićev debi Izvor: MONDO

Miroslav Đukić, bivši reprezentativac Jugoslavije, trener Partizana i selektor dvije selekcije Srbije, uspješno je počeo svoj boravak na Mestalji u svojstvu trenera.

U subotu uveče prvi put je predvodio svoj bivši klub kao šef stručnog štaba u prvenstvenoj utakmici. Ostvario je pobjedu, u derbiju uvodnog kola Primere:

VALENSIJA - MALAGA 1:0 (0:0)

Trener iz Šapca tokom boravka na klupi Erkulesa i Valjadolida nije uspijevao da pobijedi subotnjeg rivala, što trijumfu njegovih igrača daje dodatni značaj.

Đukić je sa velikim uspjehom nosio dres Valensije šest godina, od 1997. do 2003.

Gol odluke postigao je u 64. minutu nasljednik Roberta Soldada u ulozi kapitena Valensije - Rikardo Košta. Defanzivac "slijepih miševa" iskoristio je lošu intervenciju golmana gostiju Kabaljera i iz peterca zatresao mrežu.

Đukić je javnosti predstavio Valensiju sa velikim brojem kreativaca i najisturenijim napadačem Helderom Poštigom. Iako je Portugalac imao još nekoliko prilika da se upiše u listu strijelaca, to su mogli da učine i gosti.

Urugvajac Sebastijan Fernandez ostao je u 84. minutu usamljen na "drugoj" stativi poslije centaršuta sa lijeve strane, ali mu je nedostajalo nekoliko centimetara da zahvati loptu i pošalje je u gol...

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa je Đukićev tim pozdravio raspoložene navijače, spremne za naredne izazove svojih ljubimaca. Tim sa Mestalje igraće u naredna dva kola protiv rivala iz Barselone - najprije protiv Espanjola, a potom i šampiona Španije.

U preostalim subotnjim mečevima prvog kola Primere radovali su se Baskijci.