PREMIJER: Murinjo donio energiju Čelsiju

Fudbaleri i navijači Čelsija "dočekali" su legendu kluba Žozea Murinja pobjedom nad Hal Sitijem od 2:0, uz furiozno prvo i rutinsko drugo poluvrijeme.

PREMIJER: Murinjo donio energiju Čelsiju Izvor: MONDO

Na povratku Žozea Murinja na "Stamofrd Bridž", uz nabujale emocije prije početka meča:

Čelsi - Hal Siti 2:0 (2:0).

Furiozno poluvrijeme, tokom kojeg je Čelsi postigao dva divna gola i promašio penal, uputio 18 udaraca ka golu povratnika u Premijer ligu (14 za prvih 22 minuta), bilo je sasvim dovoljno da se kampanja počne sa tri osvojena boda.

U nastavku, "plavci" su značajno spustili tempo, čak u par navrata stavili Petra Čeha na iskušenja, ali pobjeda nijednog trenutka nije došla u pitanje:

Murinjo se vratio, Čelsi je "murinjovski" pobijedio.

Strijelci Oskar u 13. i Frank Lampard u 25. minutu iz slobodnjaka, nakon što je u šestom promašio jedanaesterac. Poslije Lampardovog 167. gola u Premijer ligi, čime se primakao trećeplasiranom na vječnoj listi Tijeriju Anriju (175), Čelsi je takođe bio bolji tim, ali kao da je šef namignuo da se strasti smire i da se sačuva gorivo.

Jer, Čelsi narednu utakmicu igra već u srijedu, 21. avgusta, kada dočekuje Aston Vilu. A s njom se nije šaliti...

Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta na poziciji desnog beka i bio je odličan. Nad njim je u 64. minutu napravljen očigledan jedanaesterac, kada je u trenutku centaršuta s desne strane iskosa odgurnut s leđa sa obje ruke, ali pretpostavka je da sudija pri rezultatu 2:0 nije želio i drugi put skromne goste da kazni najstrožom kaznom.

Kompletan sastav Hal sitija vrijedi 54, a Čelsija 460 miliona evra.

Murinjo je vodio Čelsi od 2. juna 2004. do 20. septembra 2007. godine, zabilježio 124 pobjede i 40 remija na 185 utakmica (67,03), osvojio dvije titule prvaka i jedno drugo mjesto u Premijer ligi, uz po jedan FA i Liga kup. Ipak, dalje od polufinala Lige šampiona nije otišao u tri pokušaja, što je tada bilo premalo za vlasnika Romana Abramoviča.

Njih dvojica nisu se u pozitivnoj atmosferi rastali u septembru 2007. godine, ali je vrijeme učinilo svoje pa su obje strane shvatile da je Murinjo, kojeg su za nepunih šest godina pokušala da zamijene osmorica menadžera, ipak pravi čovjek za ovaj posao.

Čelsi je ove nedjelje popodne imao onu, nekada prepoznatljivu energiju, bar u prvih 25 minuta.

Da li će to biti dovoljno za titulu prvaka? (Pre)rano je reći...

(N. Janković - MONDO; foto: Guliver/getty Images/Clive Mason)