BUNDES: "Milioneri" se mučili, ali pobijedili

Borusija u Dortmundu mnogo teže nego što se očekivalo došla do pobjede protiv Ajntrahta iz Braunšvajga - 2:1.

BUNDES: "Milioneri" se mučili, ali pobijedili Izvor: MONDO

Bez obzira što su jedni vicešampioni Njemačke i Evrope, a drugi povratnik u Bundesligu poslije 28 godina, duel Borusije Dortmund i Ajntrahta iz Braunšvajga donio je veliku neizvjesnost.

Gosti su hrabro ušli u meč protiv favorizovanog rivala, dugo su odolijevali, ali je onda u 75. minutu odbrana domaćih presjekla jednu kontru, Mets Humels je iznio loptu pred gol Ajntrahta i u nastavku akcije asistirao Jonasu Hofmanu za pogodak.

Konačno su mogli da odahnu domaći navijači, koji su po navici ispunili tribine Vestfalen stadiona. Utakmicu je zvanično posmatralo 80.200 gledalaca!

Ubrzo je uslijedio i drugi pogodak Borusije, a postigao ga je Marko Rojs iz penala u 86. minutu, koji je skrivio Ermin Bičakčić uklizavanjem Hofmanu.

Ipak, poslije kornera u 89. minutu Kevin Krac je zatresao mrežu Romana Vajdenfelera i vratio neizvjesnost. Imali su gosti nakon toga još jedan udarac ka golu Borusije, ali je Vajdenfeler uspješno zaustavio pokušaj protivničkog igrača.

Da ne bude zabune, iako su "milioneri" kasno došli do golova, imali su čak 23 pokušaja, od kojih je 11 išlo u okvir, a veći dio meča odigran je na polovini gostiju, što pokazuje podatak da je Borusija imala posjed lopte 65,7 odsto!

Reprezentativac Srbije Neven Subotić poslije duže vremena cijeli meč je presjedeo na klupi. Umjesto njega igrao je Sokratis Papastatopulos, koji je ovog ljeta došao iz Verdera.

Herta je u Nirnbergu propustila priliku da dođe do druge pobjede ove sezone.

Nakon 6:1 protiv Ajntrahta, igrači berlinskog kluba igrali su 2:2 sa Nirnbergom, koji je do drugog remija na startu prvenstva došao lijepim pogotkom Hirošija Kijotake iz slobodnog udarca minut prije kraja.

Herta je prethodno vodila 2:1, iako je domaći tim imao prednost na poluvremenu zahvaljujući golu Josipa Drmića u 40. minutu. Izjednačenje je donio Sami Alagi u 61, iako bi taj pogodak mogao da se pripiše kao autogol Berkaja Dabanlija, kojeg je lopta pogodila u grudi nakon čega je promijenila smjer i prevarila golmana Rafaela Šafera. Preokret u korist Herte uslijedio je u finišu, kada je Brazilac Roni precizno izveo penal u 78. minutu, ali je poslije odličnog udarca Kijotake, domaćin došao do boda.